Про Академію

Меню

До МАУП завітав старший тренер української збірної з легкої атлетики Анатолій Соломін

16 Серпня 2012 13:47

Нещодавно відбулася урочиста церемонія закриття Ігор ХХХ Літньої Олімпіади в Лондоні, нашу збірну зустріли урочистим салютом по поверненню. 2012 рік – це 60-та річниця участі спортсменів України в Олімпійських іграх сучасності. Це ювілейні Ігри для української збірної.

Наші спортсмени повернулися з шістьма золотими, п’ятьма срібними та дев’ятьма бронзовими медалями.

Щоб поділитися враженнями від літніх Ігор ХХХ Олімпіади в Лондоні, до МАУП завітав радянський легкоатлет, рекордсмен світу зі спортивної ходи,старший тренер української збірної з легкої атлетики, тренер збірної МАУП з легкої атлетики Соломін Анатолій Васильович. На цьогорічних Олімпійських іграх розігрувалось 47 комплектів медалей з легкої атлетики. Проте особливу увагу наш гість приділив спортивній ході.

Цього року в Лондоні розігрувалося три дистанції зі спортивної ходи – серед чоловіків на 20 та 50 км, а також серед жінок на 20 км”, - як розповідає Анатолій Васильович. – „Перш ніж потрапити до олімпійської збірної, спортсмени повинні були пройти відбірковий етап, яким став Кубок світу зі спортивної ходи, який пройшов у Росії. На основі цих результатів була сформована збірна з легкої атлетики, яка й представила Україну на Олімпійських іграх.”

Отже, в команду легкоатлетів зі спортивної ходи на дистанції 20 км (чоловіки) до складу збірної увійшли: Дмитренко Руслан, Коваленко Назар, Лосєв Іван. На дистанції 20 км (жінки) – Шумкіна Олена, Боровська Надія, Яковенко Ольга. На дистанції 50 км (чоловіки) Україну представили: Козянін Олексій, Главан Ігор, Будза Сергій.

Також на цьогорічних Лондонських Олімпійських іграх було побито світовий рекорд  гімнастки Лариси Латиніної, яка здобула за всі свої змагання 18 медалей – рекорд, який тримався аж з 1964 року. Молодий американський плавець Майкл Фелпс завоював таку ж кількість – 18 медалей – тільки золотих, а всього на його рахунку 22 олімпійські медалі та 45, здобутих на різних Чемпіонатах.

Як зауважив Анатолій Соломін:  „подібні результати, досягнуті американським спортсменом – яскравий приклад того, як наука може успішно діяти на благо розвитку спорту в країні”.

У рамках бесіди Анатолій Соломін поділився з нами планами на майбутнє та розповів про перспективи розвитку Секції з легкої атлетики, яка функціонує при МАУП. Уже восени проводитиметься Олімпійський урок, перший у навчальному році, який співпадатиме з Днем першокурсника. У його рамках проводитимуться змагання зі спринту, стрибків та ігрових видів спорту: волейбол та футбол, а також з аеробіки.

Слід також нагадати, що зовсім скоро, 29 серпня, там же, в Лондоні, розпочинаються Паралімпійські ігри – 2012, до програми яких включено 20 видів спорту. Зокрема з плавання Україну представлятиме юна студентка МАУП Катерина Істоміна. Ми з гордістю вболіватимемо за неї та бажаємо їй легкого старту, переможного фінішу та високих нагород!

Юлія Цесаренко

Поділитися посиланням: