Про Академію

Меню

Древній вірус з Колими пожвавлять французькі вчені

29 Квітня 2016 03:59

Вірус Mollivirus sibericum ( «м'який вірус з Сибіру»), вік якого досяг 30 тисяч років, вирішили «оживити» Вчення хочуть з'ясувати, чи здатний виявлений під Колимою вірус завдати шкоди людині або тваринам. Про це заявив Національний центр наукових досліджень, який знаходиться у Франції.

Вчені знайшли Mollivirus sibericum в чукотской тундрі, на глибині майже 30 метрів. Починаючи з 2003 року - це вже четвертий відкритий древній вірус.

Mollivirus sibericum вважається гігантським вірусом, так як його розміри можуть досягти 0,6 мікрона, а значить, його можна розглянути в звичайному світловому мікроскопі. На відміну від багатьох сучасних, даний вірус не тільки значно більше за своїми розмірами, а й на багато складніше. Так, наприклад, Mollivirus sibericum має 500 генів в своєму складі, а сучасний вірус грипу всього вісім.

Порядку 10 років тому була відкрита група нуклеоцітоплазматіческіх вірусів, в яку потрапили найбільші за розмірами геному і віріонів віруси. Не виключенням став і Mollivirus sibericum, крім нього, до цієї групи входять не тільки стародавні віруси, але і більш звичні сучасному суспільству, наприклад, збудник віспи.

«Реанімувати» Mollivirus sibericum збираються так само, як і Pithovirus sibericum, виявлений вченими в 2014 році. Першою жертвою вірусу в XXI столітті стане одноклітинний організм - амеба, за якою буде пильно спостерігати команда вчених.

Керівник дослідження Жан-Мішель Клаврі заявив про небезпеку підкорення нових територій з метою економічної наживи, адже через глобальне потепління і танення льодовиків в останні роки, оживають давно забуті і абсолютно не вивчені форми найдавніших вірусів. 

Поділитися посиланням: