Про Академію

Меню

Друга Міждисциплінарна науково-практична конференція „Простір арт-терапії: можливості і перспективи”

28 Лютого 2005 14:03

24-25 лютого у Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулась науково-практична конференція „Простір арт-терапії: можливості і перспективи”. У ній взяли участь провідні науковці, студенти з України, Росії, Білорусі. З вітальним словом до учасників конференції звернулись Заслужений діяч науки і техніки України професор А.П. Чуприков, директор Інституту соціальної та політичної психології АПН України, чл..-кор. АПН України, кандидат психологічних наук М.М. Слюсаревський, директор Інституту соціальних наук МАУП доктор біологічних наук, професор В.А.Гайченко.

Що ж таке арт-терапія? Найпростіша відповідь: арт-терапія – це метод зцілення особистості за допомогою творчості. Проте сама суть арт-терапії лежить поза словами. Для того, щоб її осягнути, слід торкнутися пензлем аркуша або затанцювати, або намріяти мелодію, тобто віддатися свободі й радості творіння, відчути своє тіло, усвідомити свої почуття.

Арт-терапія є тією дорогою, яка веде кожну людину до себе самої. Самовираження за допомогою арт-терапії дозволяє відкрити нові грані, нові якості своєї особистості. Використовуючи танець, малюнок, ліплення, музику, прозу, поезію, театр ми можемо пізнавати хвилюючі життєві переживання, почуття й фантазії. Звертання до творчості здатне розбудити інсайт, ініціювати творче зростання і має велику цілющу силу. Досвід переживання стану цілісності дозволяє гармонізувати внутрішній світ людини. Зберігаючи цей стан у пам’яті, людина може його втілювати у буденному житті.

Крім цього, терапія або корекція творчим самовираженням глибоко впливає на основні компоненти структури особистості, сприяє духовному розвитку та збагаченню людини. Арт-терапія формує оптимістичний погляд на світ, активну життєву позицію. Це також і терапія смислом життя, тобто натхненним творчим служінням людям у відповідності із своїми особистісними особливостями. Використання досвіду духовної культури людства робить арт-терапію ефективним засобом формуванням творчої позиції людини.

Серед організаторів конференції Інститут соціальних наук при МАУП, КМАПО ім. П.Л.Шупика, Інститут соціальної та політичної психології АПН України, Центр психології руху і танцю “Малюма і Такете” та Арт-терапевтична асоціація.

У програмі конференції учасники познайомилися з цікавими доповідями провідних вчених та практиків з арт-терапії, музикотерапії, танцювальної терапії, а також спробували себе як учасники майстеркласів в малюванні, ліпленні, танці, диханні, архітектурі тіла.

Поділитися посиланням: