Про Академію

Меню

Два автомобіля-безпілотника ледь уникли ДТП в Каліфорнії

29 Квітня 2016 03:58

Дві безпілотних автомашини, зареєстрованих у власності корпорацій Google і Delphi Corporation, мало не зіткнулися на дорозі в Кремнієвій долині в Каліфорнії. Цей інцидент був зареєстрований, 23 червня, віщає Reuters.

Це хоч і не єдиний, але все ж дуже рідкісний випадок з тих часів, як на вулицях міста з'явилися автомобілі без людей за кермом, повідомляє агентство. Випадок був зафіксований в Пало-Альто, повідомив нам Джон Ебсмайер (John Absmeier), який обіймає посаду глави лабораторії Силіконової долини в Delphi. Під час події він сидів в безпілотному автомобілі, що належить його компанії на пасажирському кріслі. Модель, розроблена на основі Audi Q5, має лазерні і радарні датчики, а також відеокамери і спеціалізовані програми, що дозволяють машині їздити по місту самостійно.

Зіткнення між автомобілями не було. За словами Ебсмайера, Q5 «пішов від зіткнення» - просто вирулювавши в сусідній ряд, в момент коли його мало не зачепив здійснюючи маневр аналогічно оснащений кросовер Lexus RX400h належить Google (примітно що в самій компанії утрималися від коментарів).

Науковий центр Delphi's Silicon Valley розташовується недалеко від офісів компанії Google. Корпорація, яка займається в основному автомобільною електронікою, відчуває в Каліфорнії всього лише пару автомобілів Audi Q5, управління якими здійснює штучний інтелект, в той час як компанія-конкурент тестує більше 20 автомобілів Lexus. 23 червня Google почав проводити дослідження поведінки безпілотниками з унікальним дизайном від самої компанії на вулицях міста.

До описаних подій обидва агенства заявили, що тестовані «самостійні» машини з моменту початку тестувань брали участь в малій кількості дорожньо-транспортних пригод. Не дивлячись на все це у всіх подіях помилковими виявлялися дії інших учасників дорожнього руху або ж водіїв безпілотників, які брали участь в управлінні автомобілями, ігноруючи рішення штучного інтелекту.

Поділитися посиланням: