Про Академію

Меню

Двійник Землі виявився непридатний для життя

29 Квітня 2016 03:59

У січні 2015 року космічний телескоп "Кеплер" виявив небесне тіло як дві краплі води схоже на Землю. Це відкриття викликало великий ажіотаж в середовищі вчених. Планета Kepler-438b стоїть на першому місці в так званому Індексі подібності Землі, будучи її двійником. Цей рейтинг є показником схожості нашої планети з іншими.

Розмір Kepler-438b всього на 12% більша за Землю, а температура її поверхні коливається від 0 до 60 градусів. Це означало можливу наявність води в рідкому вигляді, здатної дати поштовх для життя примітивним мікроорганізмам. Хоча слідів розумних істот і розвинутої цивілізації не були виявлені, вчені сподівалися на можливість в майбутньому заселення цієї планети людьми.

Всі надії астрофізиків розбилися вщент. Планета Kepler-438b виявилася безплідною, не придатною для життя. Винуватцем стерильності планети виявилася материнська зірка, аналог Сонця - червоний карлик Kepler-438.На її поверхні пару раз в земний рік відбуваються найпотужніші спалахи рівні вибуху ста мільярдів тонн тротилу. Це приблизно в десять разів сильніше, ніж на Сонце, причому червоний карлик становить лише третину нашого світила. При цих вибухах планета Kepler-438b піддається такій потужній радіації рентгена та УФ, що ніщо живе просто не може вижити в цьому середовищі.

Один з дослідників планети Девід Армстронг озвучив, що Kepler-438b не має магнітного поля і не здатна виростити хоч щось живе.

"Комсомольская правда на Північному Кавказі" просить згадати, що магнітне поле нашої планети з'явилося 4,2 мільярда років тому, а життя тільки через 300 мільйонів років. Це стало можливим тільки завдяки магнітному полю навколо Землі, що захищає всі форми життя від космічної радіації.

Завдяки цим дослідженням вдалося зрозуміти, чому до цих пір не вдалося виявити ознак життя ні на одній з відомих екзопланет. І шанси на це залишаються мінімальними.

Поділитися посиланням: