Джерело вічної молодості

17 Жовтня 2007 11:23

 Міжрегіональна Академія управління персоналом завжди приділяла велику увагу не лише навчанню студентів,  а й їхньому духовному, спортивному та культурному розвитку. Тому не дивно, що у МАУП кожен вихованець може знайти собі заняття по душі.

Про баскетбольну секцію МАУП розповів її керівник, заслужений тренер України Володимир Карпухін.

Розкажіть  про свою баскетбольну кар’єру. Власні досягнення та здобутки.

Баскетболом почав займатися у шкільній секції, в далекому 1959 році. По закінченні школи, вступив у Київський інститут фізичної культури та спорту, захищав кольори збірної команди інституту на різноманітних змаганнях. Після закінчення інституту виступав за команду майстрів київського спортивного клубу армії, але проблеми з ростом давалися в знаки і я вирішив завершити кар’єру гравця. За власним бажанням у 1972 році перейшов на тренерську роботу. Працював у київській спеціалізованій школі олімпійського резерву «Будівельник». Підготував багато хлопців, які грали у командах майстрів та виступали у складі національної збірної України з баскетболу. В 1999 році отримав звання заслуженого тренера України. В цьому році в пуерто-ріканському місті Сан-Хуані відбувся чемпіонат світу з баскетболу серед ветеранів віком від 55 років. Золотими призерами першості світу стали баскетболісти збірної Молдови в лавах якої виступав один білорус та я. Тому мені все ж таки вдалося підкорити найвищий спортивний олімп, вписати своє прізвище в історію світового максі-баскетболу.

Коли та як було створено баскетбольну команду МАУП?

Баскетбольну секцію в МАУП у 2002 році відкрив мій учень Олександр Єременко. Отримана ним травма не дозволила йому продовжити кар’єру гравця у вищелігових командах  чемпіонату України, тому він перейшов на тренерську роботу та створив у МАУП дружню та бойову баскетбольну команду. Хлопці з якими я нині займаюсь є спраглими до гри в баскетбол, охоче переймають весь мій досвід та вирізняються бажанням досягнути якомога більшого на майданчику в професійних навиках.

У яких змаганнях баскетбольна команда МАУП бере участь?

Виступаємо у кубку студентської профсоюзної асоціації, граємо у першості міста Києва серед чоловічих команд Вищої ліги. У минулому році фінішували п’ятими, в позаминулому році стали бронзовими призерами.

Як вам вдається обєднати в єдиний, дружній колектив різного віку, стилю мислення та складу характеру хлопців?

Граючи та тренуючись поруч із знаменитими та заслуженими баскетболістами, мої хлопці на власні очі бачать усю самовіддачу з боку майстрів. Окрім того, намагаюсь відшукати до кожного з них індивідуальний підхід, роз’яснити їм їх призначення та функцію на майданчику, вимагаю від усіх єдиного ставлення до цілі, що у свою чергу змушує їх колективно працювати на результат та загальний командний успіх.

Як спорт впливає на формування засад гуманності у молоді?

Спорт виховує повагу до партнерів та суперників, загартовує морально і психологічно, змушує не покладаючи рук працювати на результат. Дає можливість об’єктивно зважити кожен крок, тверезо оцінити власні сили і можливості, змушує рухатись вперед, не зупинятись на досягнутому, весь час працювати над собою та вдосконалюватись.

Ваші побажання та поради юним спортсменам – підкорювачам спортивного Олімпу?

Нехай кожен в міру власних сил займається спортом та розвивається фізично. Адже спорт -  це джерело вічної молодості, енергії та сили, яке дозволяє  підкорювати життєві вершини. І головне, ніколи не опускати руки на шляху до поставлених цілей, завжди рухатись вперед, гордо, з високо піднятою головою долати усі перешкоди та негаразди, лише тоді буде досягнуто позитивного результату.

 

Поділитися посиланням: