Про Академію

Меню

Джети молодих зірок формують магнітне поле

29 Квітня 2016 04:00

На думку багатьох, найбільш видовищним явищем нашого всесвіту є астрофізичні джети. Абсолютно неймовірно виглядають світяться промені матерії крізь простір десятків світлових років з епіцентрів квазарів, чорних дір і протозвезд.

Для розуміння основ освіти емісій в молодих зірках, за допомогою магнітних полів, була організована група з міжнародних співробітників. Група повинна була провести тест нової моделі. В результаті отриманих даних, можна буде лучіть такі онкологічний захворювання як рак.

Склад групи включав в себе дослідників з Азії, Європи і Америки, а також співробітників центру Helmholtz-Zentrum Dresden-Rossendorf з лабораторії у Франції Laboratoire pour l "Utilisation des Lasers Intenses. Основна мета експерименту полягала у впливі лазерного променя на пластиковий об'єкт. У підсумку обробки, об'єкт повинен був трансформуватися в провідну плазму.

В результаті, створювалася розширене гаряче хмара, яке складалося з електронів та іонів. Що стосується плазми, то вона допускалася як скупчення матерії в молодих зірках.

Особливість цього експерименту полягає в тому, що плазма була під впливом дуже потужного, пульсуючого магнітного поля. При таких обставинах, плазма починає розсіюватися, потім фокусується, утворюючи порожній простір в центрі. У підсумку, це призводить до сильної ударної хвилі, в якій і формується тонкий промінь - джет.

Вищезгаданої тест був проведених в умовах, максимально наближених до тих, які відбуваються у Всесвіті. В умовах лабораторії плазма утворилася за 20 наносекунд, за своєю структурою схожою з джетами, які утворюється протягом шести років в молодих зірках.

Аналізуючи дані на основі наявних, вчені заявляють, що у них висока узгодженість з даними, зібраними в перебігу двох десятиліть.

У лабораторних умовах процеси протікають таким же чином, тобто утворюючи в ідентичних місцях гарячі області.

Величезну складність з боку технічного забезпечення експерименту, і роботу виконану творцями генератора магнітних полів, яку взяли на себе електротехніки, заохотили автори тесту. 

Поділитися посиланням: