Про Академію

Меню

Екіпаж МКС закрився в «Союзі» через загрозу зіткнення з уламком супутника

29 Квітня 2016 04:06

За даними «Інтерфакс», отриманих з джерела ракетно-космічної галузі, екіпаж Міжнародної космічної станції зайняв корабель «Союз» через небезпеку, що виникла зіткнення з уламком радянського супутника «Метеор», зіткнення могло пошкодити корабель і ставити під загрозу життя космонавтів ніхто не збирався .

У 1979 р з космодрому Плесецьк запустили метеорологічний супутник «Метеор-2». Розпавшись на частини, він перетворився в космічне сміття і, зараз його фрагменти представляють серйозну загрозу космічної станції. Можливість зіткнення вельми висока і, МКС недостатньо часу для ухилення від уламків радянського «Метеора».

Як повідомляє джерело, саме американська сторона відповідальна за відстеження загрози зіткнення, а не російська. Вона і передала дані про виниклу ситуацію. На думку джерела, ризик зіткнення не був вчасно помічений і оцінений з усією серйозністю. Планується, що екіпаж космічної станції розташується в зістикованому «Союзі» приблизно на годину.

В даний час тільки за допомогою російських кораблів серії «союз» можна потрапити на Міжнародну космічну станцію. Зараз триває вже сорок четверта експедиція, в якій беруть участь Михайло Корнієнко, Геннадій Падалка і Скотт Келлі, всі вони благополучно перечекали цю страшну подію