Про Академію

Меню

Електросамолёт Airbus e-Fan вперше перетнув Ла-Манш

15 Травня 2016 14:40

Акумуляторний двомісний літальний апарат Airbus E-FAN зробив знаменний переліт через Ла-Манш. Однак організаторів цієї події, які розраховували здійснити перший в історії переліт через Ла-Манш на літаку, оснащеному електомотором, приголомшила раптова новина. Як пізніше стало відомо, пілот на ім'я Хугіс Дюваль напередодні вже виконав цей шлях за штурвалом малогабаритного електросамолёта CRI-CRI E-Cristaline.
Перед цим плани Airbus вже ставилися під загрозу. Компанія Pipestrel, конкуруюча з Airbus, мала намір раніше пустити свій літальний апарат Alpha Electro через Ла-Манш.

Однак концерн Siemens завадив планам Pipestrel і витребував у них свій мотор, і, крім того, наклав заборону на будь-які перельоти через водний простір. Подібні дії Siemens пояснюються тісним співробітництвом концерну з компанією Airbus, наявністю у них спільних проектів.
За штурвал літака E-FAN сіл пілот Дідьє Естейн (Didier Esteyne), який є також розробником літака. Що стосується круїзної швидкості літака, то вона дорівнює 160 км / ч. У літальному ж апараті CRI-CRI співіснує два двигуна. Крім того, літак оснащений батареями. CRI-CRI розвиває швидкість 25 км / год і може летіти з цією швидкістю приблизно 25 хвилин. Як би там не було, кожен учасник події заслужив привітання.

Поділитися посиланням: