Про Академію

Меню

Енергетика, екологія та економіка: цивілізаційний вимір

26 Березня 2008 17:03

На сучасному етапі розвитку України, в умовах політичних та економічних змін, суспільних перетворень, спрямованих на поступ суспільства, нагальними залишаються питання, пов’язані з енергетикою та еколого-економічною безпекою. І хоча ці сфери нині як ніколи знаходяться в центрі уваги політиків, дипломатів та науковців, і дотепер мають чимало невирішених проблем. Таку думку відзначили учасники міжнародної науково-практичної конференції «Цивілізаційний вимір енергетичної дипломатії та еколого-економічної безпеки України», що відбулася недавно в Міжрегіональній Академії управління персоналом. Провідні науковці, представники дипломатичного комплексу, політичні, громадські діячі, студентська молодь, які взяли участь у зібранні, поділилися думками з приводу розв’язання енергетичних, екологічних проблем в контексті економічного розвитку України, перспектив та стратегій залучення до цих процесів народів різних країн.

Тема конференції зацікавила велике коло політиків, науковців, представників громадських організацій з різних країн. Зокрема, у зібранні взяли участь представники Лівану (співробітник посольства Тоні Джмаель), Сирії (співробітник посольства Ахмед Аль Ахмад), Палестини (радник посла Мусса Мобарік), В’єтнаму (перший секретар посольства Данг Тєхєзанг), Індонезії (третій секретар посольства з економічних питань Аріф Бахтіяр), Алжиру (перший секретар посольства Уамрі Арєзкі).

З вступним словом звернувся до присутніх директор Президентського університету МАУП, доктор економічних наук, професор, член-кореспондент Академії економічних наук Валерій Захожай, який відзначив нагальність проблематики енергетичної дипломатії та еколого-економічної безпеки України – питання, вирішувати які можливо лише спільними зусиллями політиків, науковців та громадськості.

Під час конференції розгорнулася цікава дискусія навколо питань, що стосувалися цих актуальних тем.

З приводу реальних перспектив співробітництва між арабським світом і Україною поділився своїми думками радник Надзвичайного та Повноважного Посла Палестини в Україні, доктор М. Мобарік. Щодо енергетичної проблематики в зовнішній політиці України доповів доктор історичних наук, професор, викладач Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка М. С. Дорошко. Про вплив глобалізації на рівень економічної безпеки України розповів провідний економіст відділу регіональних проблем національної безпеки Ради з вивчення продуктивних сил України НАН України А. М. Сундук, а про ефективність дипломатичного механізму забезпечення енергетичної безпеки України – доктор економічних наук, директор Українсько-Арабського інституту міжнародних відносин та лінгвістики МАУП Л. Б. Шостак.

Учасники конференції висловили, зокрема, своє бачення та зміну підходів в розумінні сутності енергетичної дипломатії та еколого-економічної безпеки України. Серед інших питань, які розглядалися під час конференції, зокрема, такі: енергетичний діалог схід-захід: формування нової парадигми; інституціонально-структурна система забезпечення економічної безпеки в Україні; національна екологічна політика України в умовах глобалізації; основні положення енергетичної дипломатії України на перспективу; енергоефективність та забезпечення економічної безпеки країни; стратегія розвитку зовнішньоекономічних зв’язків України з країнами близького сходу та інше.

Поділитися посиланням: