Про Академію

Меню

Фітнес та аеробіка в МАУП: життєво та корисно!

27 Листопада 2014 11:27

Сьогодні в Україні все більше людей намагаються вести здоровий образ життя. Для цього більшість з них стають прихильниками вживання корисної їжі, відмовляються від шкідливих звичок та займаються спортом. Щодо спорту, то в останні роки в країні набув великої популярності ринок фітнес-послуг. Щомісяця відкриваються нові спортивні клуби, а з-за кордону частіше приїздять тренери зі своїми майстер-класам та методиками. Не оминула «фітнес-лихоманка» і Міжрегіональну Академію управління персоналом. Тут працюють секції з різних видів спорту, зокрема із фітнесу та аеробіки, яку започаткувала доцент кафедри фізичного виховання МАУП, майстер спорту зі спортивної гімнастики Світлана Кумскова. Ми поспілкувалися із Світланою Яківною і дізналися багато цікавого.  

-                     Що таке фітнес та аеробіка і чим вони корисні для здоров’я?

-                     Фітнес та аеробіка – це комплекс вправ, у якому об’єднані кардіотренування із силовими вправами, які допомагають тримати своє тіло у тонусі, худнути при потребі, а також здійснювати оздоровчий ефект на організм людини в цілому. До основних вправ входять: ходьба, біг, стрибки, вправи на гнучкість, елементи танцю, а також вправи з предметами. При правильному виконанні вправ такі тренування позитивно впливають на серцево-судинну систему та дихання,хребет людини, її поставу, психологічно-емоційний стан та настрій.

-                     У МАУП є секція фітнесу та аеробіки, розкажіть коли і як проходять заняття?

-                     Ми займаємося  тричі на тиждень, згідно графіку тренувань. У нас є загальна група, збірна команда, група співробітників та група естетичної гімнастики для студентів з вадами здоров’я.  Заняття проходять під музичний супровід, щоб тримати ритм та координувати свої рухи відповідно музикальному такту. Під час тренування ми поєднуємо вправи у певній послідовності, так щоб йшла робота з грудними м’язами, біцепсом, квадріцепсом, тріцепсом, косими м’язами живота, м’язами стегна, а також м’язом серця.  Тривалість заняття одна година. В середині тренування навантаження на організм збільшується. В кінці кожного тренування обов’язкові стрейчеві вправи.

 

-                     Чим особливі тренування з фітнесу та аеробіки саме у МАУП?

-                     Сьогодні по всій країні набуло популярності відвідування фітнес клубів та спортивних майстер-класів. Однак в більшості з них тренери не приділяють достатньої уваги особистості. Групові тренування  у фітнес-клубах не дають можливості спостерігати тренеру за кожним індивідуально. Тому значною перевагою у МАУП є те, що  під час заняття тренер може слідкувати за кожним особисто, вказувати на помилки і підказувати на що краще звернути увагу у певній вправі.  Ще  значною перевагою того, що ми  приділяємо кожному увагу, є слідкування за диханням. Це одна з найважливіших складових тренування, адже будь-яка вправа базується на цьому. Якщо людина правильно дихає, то їй легше виконувати вправи. Також при правильному диханні можна збільшувати навантаження на різні групи м’язів. Якщо ж не слідкувати за цим, то може бути задишка, збій дихання та подвійне навантаження на серце.

-                     Скільки коштують заняття?

-                     Для студентів Міжрегіональної Академії управління персоналом та студентів наших технікумів тренування безкоштовні.

-                     А де проходять тренування?

-                     Тренування проходять у корпусі 7 – це Інститут права. Зали 101-102.

-                     Куди і до кого можна звернутися, щоб записатися у групу фітнесу та аеробіки?

-                     Кожен охочий може звернутися на кафедру фізичного виховання і записатися у групу.

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: