Меню

Формат 4 Д у Чернівецькійфілії МАУП

25 Березня 2014 16:06

Складовою ювілейного року для системи МАУП – 25-ти річчя із дня заснування - стало відзначення 15-ти річчя Чернівецької філії, що відбулося цими днями. До річниці колектив філії підготував програму із чотирьох подій, першою з яких було проведення ІХ науково-практичної конференції « Апріорність політичної, правової та соціально-економічної свободи і компетенції як стратегія розвитку громадянського суспільства». Науковці краю, як-от, доктор економічних наук, професор Валерій Євдокименко, кандидат юридичних наук, доцент Олексій Черновський, кандидат юридичних наук Ігор Ковбас, кандидат географічних наук Ярослав Кирпушко та інші обговорювали наступні питання: політичні та економіко-управлінські знання суспільства як детермінанти формування свідомої відповідальності викликам ХХІ століття; інструменти ефективності правового механізму стратегічного розвитку держави з урахуванням досвіду розвинених країн світу; соціально-економічна свобода та компетентність громадян нового покоління – запорука розвитку сензитивного суспільства.

Важливим освітнім продуктом викладачів Філії стала презентація (підготовленого впродовж двох останніх років) «Економіко –правового глосарію» за редакцією кандидата наук з державного управління Олександри Поляк, кандидата економічних наук Світлани Приказки та магістра маркетингу Тетяни Ільчук. Пропонований посібник понятійно-термінологічного характеру містить визначення і тлумачення 123 категорій, які обґрунтовані українськими та зарубіжними науковцями, що представлено 141 джерелом посібника та містяться у 74 законодавчих актах України в редакції станом на березень 2014 року. Підбір категорій до глосарію здійснено на основі навчальних програм для формування питань до державних екзаменаційних (кваліфікаційних) іспитів студентів, які навчаються за напрямом «Економіка та підприємництво» у Чернівецькій філії ПрАТ «Вищий навчальний заклад «Міжрегіональна Академія управління персоналом». Подання категорій здійснено за схемою: українською та англійською мовами, вітчизняне визначення та інтерпретація, міжнародне трактування, як норма законодавчих актів України, що принципово важливо для їх теоретичного осмислення та практичного застосування.

Третім дійствомцього дня стало вручення почесних грамот за сумлінну працю співробітникам та викладачам – Ірині Антонюк, Катерині Кондревич, Ользі Каптар; грамот - Марії Скрипник, Ользі Андрейчук, Олександру Єгорову, Галині Василіу, Оксані Дубець, студентам – Сергію Іванову, Іванці Шупені та іншим, яке провів екс-перший заступник голови Чернівецької обласної державної адміністрації Валерій Євдокименко.

Завершальними акордами урочистостей було вручення студентам Філії дипломів бакалаврів, в тому числі Оксані Бачинській, Миколі Васіну, Іванні Кобевко, Юрію Желіку та іншим, яке здійснив екс-голова Апеляційного суду Чернівецької області Олексій Черновський. Подякував за плідну працю та внесок у розвиток системи освіти від імені Чернівецької обласної ради заступник начальника управління органу місцевого самоврядування Михайло Герман.

Поділитися посиланням: