Форум видавництв
16-19 вересня 2004 року у Львові відбувся Національний форум видавців. Для кожного видавництва Форум – нагода не лише поспілкуватися, обмінятися думками, а й авторитетно заявити про своє місце на українському книжковому ринку, запрезентувавши читачам власний книжковий ужинок.
«Територія книги – територія свободи». Такий девіз обрали для ІХ Форуму видавців у Львові. Президент Форуму Олександра Коваль повідомила, що цей слоган, який придумали у «Львівській газеті», можливо, залишиться з форумом назавжди.
Форум видавців у Львові – традиційний. Це українська книжкова виставка, куди з’їжджається вся Україна. Сьогодні він один з найбільших у Центральній Європі, поряд з відомими книжковими виставками у Варшаві і Франкфурті, цього року книжкові оглядини набувають міжнародного статусу, вперше були широко представлені Росія і особливо Польща, яка репрезентувала більше 10 видавництв. На форум приїхало багато відомих письменників, зокрема Пауло Коельо, Юрій Андрухович, Світлана Пиркало. В рамках форуму відбувались зустрічі з авторами, круглі столи, презентації книг, проектів тощо. Проходив і творчий конкурс на кращі книжкові та періодичні видання. Найвищу нагороду – шкіряну грамоту – у номінації «найкраще періодичне видання книжкової тематики», вже втретє отримав «Книжковий клуб плюс», спільне видання Міжрегіональної Академії управління персоналом і Міжнародної книги.
Головний редактор видання Юлія Поцілуйко зазначила, що перший номер часопису з’явився у січні 2002 року і був присвячений дитячій книзі: «За кілька років свого існування журнал об’єднав кращі сили книжкової журналістики та літературної критики України, та й загалом сформований класний авторський колектив, яким навряд чи може похвалитися будь-який інший спеціалізований часопис. Основна аудиторія „Книжкового клубу плюс” — видавці, книгорозповсюджувачі та всі небайдужі до книги. Відтак на шпальтах журналу можна віднайти найрізноманітнішу інформацію, що стосується видавничої справи та реалізації книжкового продукту — від новин до виваженого фахового аналізу. Не випадково ж часопис вважається гарним помічником та порадником у веденні галузевого бізнесу. Тут і видавничий практикум, і поради юриста, оцінки фахівців, а ще можливість обговорити у клубному товаристві книжкові новинки».
Окрім того, „Книжковий клуб плюс” — може стати в нагоді як для заповнення дозвілля, так і пошуку нових перспективних проектів. До уваги читачів — найсвіжіша інформація щодо перебігу літературного процесу в Україні, Європі та Америці , актуальні інтерв’ю, бесіди з письменниками й уривки їхніх творів, огляди літературних подій світу. Власне, „Книжковий клуб плюс” — орієнтир у книжковому світі. Адже на всі запитання — що, де й коли — ви віднайдете відповіді на сторінках саме цього часопису. Варто взяти його лише до рук.