Фотовиставка «Освіта в КНР»

10 Березня 2005 16:37

10 березня у Міжнародному бібліотечно-інформаційному центрі імені Ярослава Мудрого Міжрегіональної Академії управління персоналом відбулось відкриття фотовиставки «Освіта в КНР» та інших фотоматеріалів про сучасний Китай, наданих відділом освіти Посольства КНР в України. У відкритті виставки взяли участь представники Посольства КНР в Україні, представники Міністерства освіти Китаю та керівництво Академії. 

Відкриваючи фотовиставку, президент МАУП Георгій Щокін зазначив: «Для нас є великою честю та великим задоволенням відкривати сьогодні виставку освіти Китайської Народної Республіки в нашій рідній МАУП, яка тривалий час підтримує дужні зв’язки з китайськими освітніми закладами. Ми горді і тим, що наша Академія стала справжньою «альма-матір’ю» для багатьох китайських студентів.

Китай – це найбільша за населенням держава світу з багатолітньою історією та великою культурою. Великих китайських мислителів, особливо таких помітних, як Конфуцій та Лао-Цзи, знають і визнають у всьому культурному світі. Ім’я Конфуція носить і один з інститутів МАУП.

Нам всім є чому навчатися у давнього Китаю, який і в сучасному світі посідає одне з лідерських місць. Сьогоднішній Китай – це велика держава на етапі бурхливого і різноманітного розвитку, стрижнем якого є система освіти, науки та культури. Тому відкриття сьогоднішньої виставки – це і відкриття найсуттєвішого, що вирізняє Китай і його великий народ серед всього сучасного людства. Будемо ж вчитися одне в одного і тим самим все більше збагачуватись».

Між Академією та міністерством освіти КНР, а також окремими освітянськими установами КНР розвивається постійна співпраця. В Міжнародному підготовчому інституті імені Аскара Акаева та в інших інститутах МАУП навчаються студенти з Китаю. Передбачається відкриття курсів китайської мови в Академії та представництва Китайського Інституту імені Конфуція, який займається ознайомленням з культурою та традиціями китайського народу.