Про Академію

Меню

Гість Академії поет Сергій Пантюк: «Поезія починається з мовного експерименту»

09 Грудня 2011 14:58

Академія часто влаштовує своїм студентам зустрічі з відомими людьми, аби ті поділилися з юним поколінням своїм досвідом та життєвою мудрістю. Нещодавно до Міжрегіональної Академії управління персоналом у Міжнародний бібліотечно – інформаційний центр ім. Ярослава Мудрого на зустріч з учнями Економіко-правового технікуму при МАУП  завітав секретар Національної  Спілки Письменників України, відомий журналіст, Лауреат премії «Гранослов» та «Коронація слова» Сергій Пантюк.

У вступному слові заступник директора з виховної роботи Економіко-правового технікуму при МАУП Світлана Прокопенкопредставила гостя: «Ми продовжуємо серію зустрічей з інтелектуальною елітою України. За останній  час до нас завітало багато відомих людей – політиків, митців, спортсменів, бізнесменів та  науковців».

У ході розмови творець слова запросив усіх охочих молодих людей приєднатися до процесу створення поезії: «Свою роботу я вбачаю у співпраці з молодими авторами, тобто якщо серед вас є  люди, які пишуть, то це безпосередньо моя парафія. Звертайтеся до мене, ми будемо спілкуватися і  я допомагатиму вам увійти у велику літературу».

Сергій Пантюк висловив свої думки з приводу використання сучасних електронних книг та важливості паперової книги:  «Ми живемо у вік інформаційного вибуху. Зараз можна писати романи, вірші смс-повідомленнями, усе, що завгодно, але уявіть собі:  щось сталося на землі, і зникло світло. На цьому буде покінчено з часом інформаційних технологій, і ми знову дістанемо книжку, запалимо свічку, та будемо черпати з книги знання та мудрість. Книга залишиться єдиним джерелом на всі віки. Через якісь роки ніхто не зможе знайти того чи іншого сайту, а книжка завжди буде на полиці якогось архіву і нащадок буде знати про літературу та письменників минулого».

Гість зазопив усіх своїм гумором, чистою українською мовою та умінням ліпити зі словесної глини неймовірні  вірші, розмальовуючи кожен рядок солов’їною мовою. Студенти уважно слухали кожне слово оратора. Особливий ентузіазм викликали його твори, які поет проникливо продекламував усім присутнім. Гість розпочав з вірша, який написав ще у студентські часи:«Чітка чечітка (Чернетка чудотворства)», потім були українські танка та хокку, зразок нетрадиційної поезії «Астрологічний екстаз», автор  зачитав вірші з циклу «Жахливчики» і, на завершення, приберіг дуже красивий серйозний вірш «Соло для дримби».

Сергій Пантюк дивував присутніх своєю щирою українською поезією та подарував молодому поколінню глечик змішаних  емоцій оптимізму, іронії, жаги, болю, кохання та інших почуттів, які викликає гаряча та прониклива поезія, що лине від самого серця.

Поділитися посиланням: