«Gloria» привітала викладачів та студентів Академії зі Старим Новим роком святковими щедрівками
За старим стилем в Україні Новий рік святкували з 13 на 14 січня. Цим самим завершували період святкування «Святих вечорів», який тривав з 6 до 12 січня. Протягом цього тижня люди влаштовували святкові частування, приходили один до одного в гості й обов'язково співали колядки та щедрівки.Ця традиція виникла дуже давно на теренах України. Молоді хлопці та дівчата ходили по хатах, співали щедрівки, водили „козу”, посівали оселю пшеницею та зичили достатку, добробуту, здоров’я, щастя, злагоди у родиніна цілий рік.
В теперішні часи 13-го січня ми святкуємо Старий Новий рік, але традиція засівати та співати щедрівки збереглась і сьогодні.
Зараз в Академії цю почесну місію виконує лауреат національних та міжнародних пісенних конкурсів - вокальний колектив МАУП «Gloria». Традиційно на Старий Новий рік «Gloria» привітала викладачів та студентів Академії з цим святом і подарувала чудовий настрій, виконуючи святкові щедрівки.
Про те, як виникла ця ідея та про шляхи її реалізації ми поцікавилися у керівника музичної студії Анни Кольберт.
Скажіть, будь ласка, як виникла ідея щедрувати на Старий Новий рік?
Оскільки «Gloria»- це хоровий колектив, ми співаємо сучасну, класичну, хорову та естрадну музику. Але на Новий рік найголовніший жанр для нашого колективу – це щедрівки. Минулого року ми ставили театральну виставу щедрування. Усе було як належить, відповідно до традиції: з козою, в народних костюмах, але в сучасному дусі. Це було зроблено для того, щоб молодь трохи по іншому подивилася на українські традиції та зацікавилась ними. Не так просто співати і грати одночасно, але учасникам нашого колективу дуже сподобалося брати участь у цій виставі. Тому вони загорілися святковим настроєм і самі запропонували щедрувати на Старий Новий рік. І от коли був готовий репертуар, ми вирішили реалізувати цю ідею.
А які пісні увійшли до вашого святкового репертуару?
«Добрий вечір тобі» відома та поширена колядка, «Щедрик» М.Леонтовича, П.Козицького «Ой, коляда-колядниця», «Щедрий вечір, добрий вечір» А. Гнатишина, «Будьте здорові» з репертуару Пікардійскої терції…
Розкажіть, як це дійство проходило минулого року?
Торік ми вперше ходили щедрувати в Академії. Усім дуже сподобалося, педагогам і студентам. Ми не сподівалися, що наша ініціатива викличе такий резонанс, всюди нас запрошували і дуже добре сприйняли продовження такої традиції в нашій Академії.
Які емоції ви прагнули викликати у ваших слухачів?
Спершу, у людей виникає подив, але приємний. Коли ми вперше щедрували, звісно, ніхто цього не очікував, але всім дуже подобалось і викликало лише посмішку та гарний настрій, нас дуже підтримували і заохочували.
Особливо цікаво було спостерігати за реакцією викладачів, які бачили своїх студентів у новій для них ролі - виконавців щедрівок. Для декого це було приємною несподіванкою, навіть додому запрошували щедрувати. Потім про цю подію згадували протягом усього року.
Чи збираєтесь ви продовжувати і далі цю прекрасну традицію?
Так, звичайно! В цьому році у щедруванні брали участь вже набагато більше студентів, ніж торік. Деякі учасники навіть спеціально приїхали під час канікул, тому що це святкове дійство дарує неймовірний заряд енергії та позитиву, - коли співаєш і бажаєш усього найкращого і бачиш, як радіють люди. Крім того, це збереження народних традицій і впровадження їх до молодіжного середовища, що особливо важливо сьогодні. Для нас надзвичайно приємно заспівати людям, з якими ми працюємо, навчаємося, і яким дійсно хочеться побажати щастя від усієї душі.