Про Академію

Меню

«Gloria» взяла участь у міжнародному хоровому фестивалі у Празі

05 Січня 2011 15:30

Наприкінці грудня 2010 року  у місті Прага (Чехія)відбувся одинадцятий  Міжнародний хоровий конкурс «Різдвяна Прага - 2010», в якому чудово виступив Вокальний ансамбль Міжрегіональної Академії управління персоналом «Gloria»під керівництвом Анни Кольберт. Колектив сумлінно готувався, виступив натхненно та професійно і показав високі результати своєї роботи, посівши почесне друге місце.

Своїми враженнями про конкурc поділилась керівник музичної студії Анна Кольберт.

Розкажіть, будь ласка, про конкурс. Як він проходив, які його головні правила?

Цей великий хоровий конкурс проходить у  Празі вже одинадцятий рік поспіль. Як і у всіх інших католицьких країнах Різдво святкують за місяць або за три тижні до самого Свята. Різдво неможливо собі представити без колядок,народних пісень та пасторалей. За допомогою музики,напевно, краще за все відчувається неповторна атмосфера і поезія передріздвяного часу.  І  тому конкурс,який проходив з 8 по 13  грудня називається «Різдвяна Прага»  у рамках святкування за підтримки мерії міста Прага та унії чеських хорів. На початку грудня у центрі Праги надзвичайно красиво. Розпочинають свою роботу різні фестивалі, ярмарки, святкові дійства, у цей час місто вже прикрашають ялинки і новорічне оздоблення. Сюди приїжджають багато людей з усього світу, щоб погуляти, відпочити або просто подивитися на різдвяне місто.

Це конкурс проводиться тільки серед  університетів?

Ні, це міжнародний конкурс, і не тільки університети  можуть брати участь. Там беруть участь  ансамблі та хори різних  вікових категорій : дитячі, молодіжні, дорослі та фольклорні ансамблі.

А як «Gloria» потрапила до списку конкурсантів?

Минулого року на цей конкурс їздила мій викладач Юлія Віталіївна Пучко диригентом  дівочого хору  спеціалізованої музичної школи ім. М.Лисенка. Їй дуже сподобалось і саме вона порекомендувала нам поїхати на цей конкурс.

А як проходила підготовка до конкурсу?

У травні ми дізнались, що включені до списків конкурсантів, і вже у вересні вирішили, що до такого роду конкурсу потрібно готуватися як мінімум пів року. І от з вересня почались активні репетиції. Для участі потрібно було надіслати свої записи, фотографії, історію створення колективу.

Кожен колектив має 1/3 репертуару представити різдвяними піснями зі свого регіону. На конкурсі було 4 хори з України, які виконували 3-4 твори на різдвяну тематику – колядки, щедрівки. Програма мала бути розрахована, як мінімум, на  п'ятнадцять хвилин, і виконана  а cappellaчи під акомпанемент. 

Перший концерт відбувався у костелі в центрі Праги, а другий - в Національному Домі Чехії. Це дуже красиві зали, в яких прекрасна акустика, що сприяє красивому виконанню.

А що увійшло до програми вашого виступу?

У програму увійшли такі твори як «Щедрик» Миколи Леонтовича - це як візитна карточка України, Андрія Гнатишина «Щедрий вечір, добрий вечір», «Буковинські вечорниці» А.Кос-Анатольського, українська-народна пісня-фольк з джазовою обробкою сучасного композитора Володимира Міхновецького «Ой, полечко - поле», також складна партитура «Ой, нині свято Яна» Олексія Скрипника та  «Libera   Me» Габріеля  Форе під супровід роялю.

Скажіть,  які результати конкурсу?

Ми привезли до Академії срібло. Нашими конкурентами були колективи з Сінгапуру, Південної Африки, Чехії, Латвії та Росії. Особливо сильними  булихори з Південної Африки(ПАР) та Сінгапуру. У останніх був дуже м’який і красивий вокальний звук. Хор з Південної Африки складався з 60 осіб і вже приїжджали вдруге. Вони  сподобались суддям своїм драйвом та вільними рухами при виконанні музичних творів. А загалом боротьба була на високому рівні.

Які  у вас враження від участі у конкурсі?

Враження  чудові і не тільки від фестивалю, але і від самої Праги. Були влаштовані екскурсії, в ході яких ми дізнались багато цікавих речей про місто,про традиції чехів,їх побут та вподобання. Виникло бажання відвідати Прагу з її  вражаючим архітектурним дизайном спорудами,будівлями,замками в теплий час у травні або літом.

Взагалі цей конкурс згуртував колектив. Наші старання не пройшли марно. Журі ми дуже сподобались. Там був присутній професор,композитор,диригент великого хору гуманітарного  московського університету Борис Тараканов, який запропонував нам  зустрітися у Москві на молодіжному хоровому фестивалі. Також судді відзначили тембральну характеристику хору, енергетику, та те як ми передаємо характер та образ твору, порівняно з іншими колективами. Ми дуже старались і очима, і голосом.

Які ж ваші плани на майбутнє?

Найближчі плани – це конкурс у Будапешті наприкінці березня, потім «Ялтинський берег», а згодом - «Київський фестиваль». Взагалі, запрошень вистачає, тож ми у постійному творчому пошуку.

Тобто вже після новорічних свят розпочнеться активна  підготовка?

Так,звичайно, а поки на старий новий рік ми будемо щедрувати традиційним співом колядок та щедрівок  в Академії. Це дійство дуже сподобалось студентам і викладачам МАУП минулого року. Тож, ми продовжимо цю красиву традицію зичити щастя, здоров’я та добробут.

Поділитися посиланням: