Про Академію

Меню

«Головною нашою славою й гордістю є досягнення тих, кого ми готуємо до життя» - говорить Людмила Біжик

25 Січня 2011 10:02

Сьогодні, у Тетянин день, відзначається День студентства. Це особливий день для кожного, не лише для молоді і колишніх студентів, а й для людей, що пов’язані зі студентством професійно. Своїми переживаннями та вітаннями ділиться проректор з виховної роботи та до вузівської підготовки Людмила Біжик:

Я думаю, що всі, хто колись навчався у вищому навчальному закладі згадують з теплом свої студентські роки, бо вони найкращі, найщасливіші, найяскравіші в житті кожної людини. І тому дуже важливо, щоб навчання у виші запам’яталося студенту на все життя. Зрозуміло, що основне завдання кожного студента - отримати необхідний обсяг професійних знань та стати хорошим фахівцем. Але не менш важливим є виховання сильної особистості – лідера, здатного приймати рішення; створення умов для розвитку індивідуальних здібностей, талантів студентської молоді, для самореалізації молоді в сфері наукової, професійної, художньо-естетичної, спортивно-оздоровчої діяльності; впровадження сучасних демократичних взаємовідносин між вихователем і вихованцями – як одного із засобів формування вільної людини.

Усі ці завдання багато років тому ми поставили перед собою, і сьогодні по праву можемо пишатися своїми здобутками.

- Що саме Ви маєте на увазі, говорячи про виховання творчої особистості? Розкажіть будь-ласка більше про творчі студії, що є в МАУП.

Я маю на увазі багато аспектів поза навчальної діяльності студентів. Це, по-перше, формування студентського самоврядування в навчальних підрозділах, гуртожитках і в цілому в Академії. Наша студентська рада функціонує не лише де-юре, вона співпрацює з деканатами, виховною службою; бере активну участь у громадському житті Академії. Велика увага приділяється також культурно-естетичному вихованню студентської молоді в академії. В Академії створені ансамбль танцю «Перлина», вокальна студія «Gloria», команда КВН, поетична студія, театр студентських мініатюр.

Особливо хочеться відзначити ансамбль танцю «Перлина», який має звання «Народний», на сьогодні це єдиний студентський танцювальний колектив в Україні, що досяг такого визнання. Вокальний ансамбль «Gloria» - переможець всеукраїнських та міжнародних пісенних конкурсів та фестивалів. Вже традиційним в Академії стало проведення щорічних конкурсів та фестивалів, на які збираються представники всіх регіональних підрозділів МАУП. Це конкурс авторської студентської пісні «Студентська осінь», Лицар МАУП, „Студентська красуня МАУП”, фестиваль художньої творчості „Арт-палітра”, зимовий та весняний студентські бали.

- А яке місце у вихованні студентів МАУП займає спортивна масова робота?

Людина має розвиватися всебічно і, окрім творчих успіхів, ми можемо сьогодні пишатися також і спортивними досягненнями нашої Академії, оскільки у нас функціонує понад дев’ятнадцять спортивних секцій, де може займатися кожен студент. Ми пишаємося нашими видатними випускниками – спортсменами, колишніми студентами МАУП -  Ельбрус Тедеєв, Віктор Кікоть, Василь Федоришин, Володимир Шацьких, Наталка Скакун. Наша футбольна команда стала у 2009 році чемпіоном України з футболу серед ВНЗ і є призером багатьох чемпіонатів Європи. Можна з впевненістю сказати, що студенти-спортсмени – Ірина Харів, Шаміль Дібров, Андрій Нагорний, Дмитро Рочняк, Ірині Мерлені, Олександр Спірко, - перемагаючи сьогодні на всеукраїнських та міжнародних змаганнях, зміцнюють авторитет Академії в світі.  

- Привітайте, будь-ласка,  студентів Академії зі святом , які життєві поради ви б для них висловили?

Нашій Академії у квітні цього року виповниться 22 роки. Але за цей час наш навчальний заклад став популярним і студенти приходять до нас навчатися із радістю. Головною нашою славою й гордістю є досягнення тих, кого ми готуємо до життя. І якщо серед них будуть народні депутати, державні діячі, науковці, підприємці, дипломати, менеджери вищої ланки, ми будемо вважати це своїм найбільшим успіхом. Що потрібно для цього успіху? Необхідно вчитися і працювати, потрібно бути активним і наполегливими, займатися багатосторонньою творчістю і використовувати в житті кожен момент аби набути досвіду.

Я впевнена, що саме наші випускники стануть в майбутньому справжньою інтелектуальною елітою України. Я переконана, що саме наші випускники будуть фахівцями нової генерації – людьми з високим рівнем культури та освіти, глибокою духовністю і національною гідністю. І тому саме в це свято хочеться всім студентам побажати любові та радості, веселощів та сміху, і щоб усі ваші плани і задуми були втілені у життя. Хай щедра доля пошле вам вірних друзів і сподвижників, талановитих колег і соратників у майбутньому. Хай Бог береже вас і ваші родини на непростих життєвих дорогах! Хай щедро дарує наснагу для успішного подолання вершин у навчанні і в творчості!

Поділитися посиланням: