Про Академію

Меню

«Господи, подай нам дух прощення, миру та любові»

22 Лютого 2014 14:41

22 лютого у Батьківську поминальну суботу в академічному храмі на честь Собору Святих Апостолів МАУП пройшла поминальна служба (панахида) за усіма загиблими у кривавому лютневому протистоянні в Україні та усіх от віку померлих православних християн.

 У молитовному заході брали участь керівництво Академії, викладачі, студенти, суспільно-політичні діячі та науковці.

Протоієрей Діонісій Мартишин, настоятель храму, завідувач кафедри православної культури та теології МАУП у своєму поминальному слові зазначив: «У ці дні багатостраждальний український народ підносить заупокійні молитви за всіх убієнних у трагедії громадянського конфлікту. Молитовно поминаючи загиблих, гортаючи трагічні сторінки нашого сьогодення, ми не тільки проливаємо сльози скорботи й печалі, але й звертаємося до Творця з проханням надати дух прощення, зцілення від ненависті та злоби. У ці скорботні хвилини для усього народу України, у час трагедії для всієї Святої Русі, кожна віруюча людина, звертаючись до Бога, просить миру, любові, спокою, прощення, духовної втіхи для серця від нестерпимої скорботи, болю, жалю й смутку. Нам усім разом необхідно для усього народу просити у Господа розуму, просвітлення, мудрості, тверезості та устремління до справжнього єднання й злагоди. Сьогодні ми молимося у храмі разом з нашими братами по вірі - православними сербами та македонцями, які як ніхто інші знають,  що таке братовбивча ненависть. Вони проходили цей жахливий період громадянського конфлікту, протистояння, який призів до кривавої війни. Тому пам’ятаємо, що людське життя,  справжня єдність народу, прагнення до миру, любов та повага один до одного важливіші за будь які політичні інтереси, ідеологічні гасла, національні ідеї та геополітичні стратегії».

Після поминальної служби отець Діонісій прочитав молитви на примноження любові, викоренення ненависті і всякої злоби у житті багатостраждального українського народу.

  

Поділитися посиланням: