Про Академію

Меню

Хто володіє інформацією, той володіє світом!

30 Листопада 2006 10:48

15 листопада на базі Луганського інституту МАУП відбувся практичний семінар керівників відділень Українського Народного університету Міжрегіональної Академії управління персоналом.

Луганський інститут МАУП виступив організатором цього масштабного заходу, програма якого складалась з пленарного засідання, круглого столу, за участі представників Черкаського, Прикарпатського, Львівського, Вінницького, Дніпродзержинського, Маріупольського, Сєвєродонецького, Горлівського, Краснодонського, Донецького, Сумського, Волинського, Івано-Франківського і Полтавського інститутів МАУП та відкритого зайняття з «Українознавства» для слухачів, також усіх присутніх ознайомили з діяльністю Українського Народного університету.

 По закінченні семінару, учасники визначили стратегію розвитку УНУ МАУП.  

Пленарне засідання семінару відкрив директор Луганського інституту МАУП, доктор філософії, генерал-полковник Козацької територіальної оборони України, командувач східноукраїнським оперативним округом Матвієнко Олег Ігоревич.

Він оповістив список робочої групи Президії практичного семінару керівників відділень УНУ до якого увійшли виконавчий директор УНУ МАУП, доктор філософії в галузі  права Макеєва О.М., заступник виконавчого директора УНУ МАУП з координації регіональних Народних університетів МАУП Проценко І.О, заступник начальника відділу по роботі з партіями і громадськими організаціями Луганської обласної державної адміністрації Вайзенбургер Т.Б., начальник управління Луганської міської ради Калініченко О.І. та директор школи-гімназії №59, керівник учбового центру «Середня освіта МАУП»,  голова міської організації ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка. Принь Ю.В.

З основною доповіддю виступила Макеєва О.М.  Головна тема її виступу – методологічні принципи стратегії розвитку Українського Народного університету МАУП.

Суспільний прогрес, до якого прагне Україна, запроваджуючи в життя ідеї  суспільства в демократичній, соціально-правовій державі, може бути тільки за умови, коли політична, економічна, правова реформа поєднуватимуться з формуванням національної свідомості суспільства.

Головним пріоритетом УНУ є розвиток мислячого, освіченого суспільства, яке розуміє, що паралельно із задоволенням матеріальних інтересів слід активно працювати у напрямі пробудження і реалізації духовно-культурних потреб людини. Цінними і важливими чинниками є знання людини, його внутрішня культура, інтелект, доброзичливий настрій і якість роботи.

Реальна можливість особи бути реалізованою в сучасних умовах визначається в першу чергу інтелектуальними і духовними можливостями нації через осмислення української національної ідеї.

Закономірним і суспільно-необхідним було створення Українського  Народного університету в Міжрегіональній Академії управління персоналом, в якому слухачі підвищують рівень економічної, політичної і правової культури, загальний культурно-освітній рівень, а також формують національну самосвідомість.

Одним із завдань стратегії розвитку УНУ є вирішення проблем інтелектуального удосконалення людського чинника.

В умовах жорсткої конкуренції  і економічного тиску інтелектуальна самостійність України – це один з пріоритетів  роботи УНУ, який  об'єднує націю.

За круглим столом учасники практичного семінару обговорювали актуальні проблеми УНУ МАУП, а також поділилися своїми позитивними напрацюваннями і планами на майбутнє.

Для більшості керівників відділень УНУ МАУП  головною проблемою є набір слухачів.

У цьому напрямі Луганський інститут МАУП за порівняно короткий час досяг значних успіхів. Матвієнко Олег Ігоревич, директор інституту, поділився своїм досвідом з учасниками семінару: “Навчання в УНУ повинно носити практичний характер. Ми впритул працюємо з Козацтвом Луганщини, що налічує більше 20 тисяч чоловік. Бізнесмени, підприємці, партійні діячі, студенти ВУЗів і старшокласники середніх шкіл - це наш основний контингент слухачів. Міські власті і обласна адміністрація підтримує діяльність УНУ МАУП, як найбільш оптимальну форму навчання,  доступну більшості населення.“

Цілі діяльності УНУ МАУП:

- формування національної свідомості і гідності як у окремої  особи, так і суспільства в цілому; 

- надання теоретичних і практичних знань, які дадуть можливість для професійного зростання і забезпечать стабільне майбутнє собі і своїм нащадкам;

- формування в Україні громадянського свідомого суспільства і правової держави;

- формування національної освіченої еліти;

- створення умов для консолідації суспільства, заснованих на прогресивних ідеях розвитку українського народу;

- сприяння формуванню національної еліти і удосконаленню особистості кожного громадянина.

Стратегія УНУ націлює кожного громадянина України і суспільство в цілому на виконання завдань суспільного розвитку:

- українська нація повинна стати найбільш мобільною в процесі освоєння традиційних і створенні нових форм знань, реформуванні і інтеграції владних структур освіти, науки, економіки при найбільшому використанні людського потенціалу;

- в процесі державного становлення необхідно активніше використовувати вітчизняний і зарубіжний позитивний досвід для поліпшення добробуту при існуючих формах ринкових відносин, зберігаючи при цьому національну основу духовного розвитку;

- відноситися до мови як до природного субстрату духовно-інтелектуального потенціалу нації, суспільна еліта повинна стати ядром нації, носієм і генератором такого потенціалу;

- відродження у народу його історичної пам'яті, національної утвореної  гордості;

Основні напрями діяльності реалізуються через відкриття і діяльність факультетів УНУ МАУП.

Доповіді всіх виступаючих на пленарному засіданні носили інформаційно-достовірний і конструктивний характер.

Підводячи підсумок всьому сказаному, слід ще раз відзначити, що проблема надання знань на сьогоднішній день актуальна як ніколи для будь-якого фахівця незалежно від роду діяльності.

Двері Українського Народного університету відкриті для всіх, а освіта доступна кожному!

По завершенню пленарного засідання відбувся святковий концерт, підготовлений талантами Луганського інституту МАУП. Потім учасники семінару ознайомилися  з діяльністю Українського Народного університету Луганського інституту МАУП, який визнаний одним з кращих по багатьох показниках. Високий ефективний рівень навчання слухачів, який відповідає специфічним вимогам  розвитку регіону в економічній оплаті за навчання (всього 25 грн. за курс навчання), зробили УНУ справді народним, тобто  доступним кожному з нас.

Сам факт створення УНУ - є яскравим позитивним  явищем в контрасті з нагромадженням безрадісних соціальних проблем. В цьому плані навчання в УНУ - ваш щасливий квиток у  майбутнє.

Український Народний університет (УНУ) створено Міжрегіональною Академією управління персоналом в 2005 році з метою підвищення професійної кваліфікації населення, його культурно-освітнього рівня,  політичної культури і національної свідомості.

Створення  УНУ  продиктоване вимогою часу і об'єктивною потребою широких мас населення в навчанні.

Підготовка слухачів УНУ  МАУП здійснюється в умовах постійно зростаючих вимог, які визначаються новими соціально-економічними реаліями, пов'язаними з переходом до ринкових відносин. У основу змісту програми підготовки закладені фундаментальні принципи активізації людського фактору в умовах створення громадянського суспільства і правової держави в Україні.

Навчання слухачів УНУ МАУП базується на міждисциплінарному підході відносно вивчення актуальних проблем сучасного бізнесу, економіки і підприємництва, психології, законодавства, сучасної організації виробництва, а також опанування слухачами відповідного комплексу знань, необхідних для ефективного виконання професійних функцій в нових соціально-економічних умовах.

Використовується вечірня форма навчання, яка є   найбільш гнучкою і динамічною, здатною реагувати на зміни в суспільному житті і, головне, дає можливість освоїти  матеріал за порівняно короткий час.

З метою ефективного засвоєння матеріалу, з урахуванням  індивідуальних можливостей слухача на базі попереднього рівня його підготовки навчальний процес організовується як на основі традиційних лекцій і семінарських занять, так і у формі  бесід, спільний дискусій, круглих столів.

УНУ пропонує слухачам навчання на наступних факультетах: економічному, етнополітичному, психологічному, менеджменту, культурно–освітньому, управління суспільним  розвитком, українознавства.

Поділитися посиланням: