Про Академію

Меню

ХУДОЖНЯ ВИСТАВКА МИКОЛИ ДОРОДНОВА В МАУП

04 Червня 2009 10:23

3 червня у приміщенні бібліотеки Міжрегіональної Академії управління персоналом відкрилась персональна виставка живопису Миколая Івановича Дороднова, самобутнього талановитого художника-етнографа, педагога, який виховав не одне покоління професійних живописців. «Це справді знакова подія для Академії, - зазначив у вітальному слові проректор з наукової роботи МАУП Микола Головатий, - Адже, щоб стати розвиненою особистістю, студентам замало просто вчитися, - потрібно долучатися до всіх культурно-мистецьких та громадських акцій, таких як виставка видатного українського художника, що є справді зустріччю з прекрасним».

На виставці представлені роботи, переважно, з приватних колекцій. На його полотнах опоетизовані заповідні місця Слобожанщини, улюбленого міста художника Харкова, його природа та архітектура.

Миколай Дороднов належить до плеяди художників, котрі у своїй творчості розвивають традиції українського ліричного пейзажу, і продовжує представників Харківської художньої школи. Своєрідне колористичне рішення його картин вводить глядача у світ художника і створює відповідний настрій, кожна картина насичена барвами, повітрям, образами і щирістю. Микола Дороднов – художник-лірик, на його полотнах душа майстра, що увібрала радість життя. Художник тонко відчуває природу і вдало вміє виразити її за допомогою фарб. Крім тог, Микола Дороднов надзвичайно патріотичний художник – всі його картини – віддзеркалюють українські села, лани і поля, хати, вітряки, вишневі сади, соняшники, українські люди. Ці образи створила людина, небайдужа до свого краю, яка щиро і відкрито ставиться до своєї землі. Пейзажна лірика художника пройнята любов’ю до рідного краю.

На виставці представлені і жанрові роботи художника, і картини-спогади з дитинства «Благовещенский рынок в Харькове», «Рынок в Новомосковске», «Козацкий дозор», «Козацкий собор в Новомосковске», «Мать. Из воспоминаний детства», «Лето. Подсолнухи». Як зазначив Станіслав Решетило, який власне і представив виставку глядачам, зібравши картини в одну колекцію і склавши експозицію у МАУП: «Персональна виставка – це завжди знакова подія в житті художника, це його творчий звіт. Особливо це важливо для такого унікального художника, ім’я якого відроджується». На жаль, сам художник не зміг приїхати на відкриття виставки і Станіслав Васильович подякував Академії за гостинний прийом від його імені.

Цінність робіт Миколи Дороднова визначається не жанром, а значимістю художнього образу. З 1975 року художник взяв участь у понад 30 виставках, його картини представлені у музеях і приватних колекціях як в Україні так і в інших країнах світу. Особливе місце в житті майстра займає Харківська дитяча художня школа імені Іллі Рєпіна, саме звідси почався шлях художника у світ мистецтва. Згодом після закінчення художньо-графічного факультету Краснодарського педінституту Микола Іванович викладав сільських школах Харківської області, а з 1979 року повертається Рєпінки, де викладає малюнок, живопис, композицію, історію мистецтв і повною мірою проявляє свій рідкісний дар педагога.

Експозиція надзвичайно колоритних і світлих картин Миколи Дороднова представлена у читальних залах Бібліотечно-інформаційного залу імені Ярослава Мудрого у МАУП і її яскрава палітра протягом місяця буде окрасою Академії.

Поділитися посиланням: