Про Академію

Меню

ІІІ науковий форум: – «Суспільство ХХІ століття: соціально-психологічні проблеми гармонізації та гуманізації»

20 Березня 2009 13:50

Днями в Міжрегіональній Академії управління персоналом відбувся ІІІ науковий форум на тему: – «Суспільство ХХІ століття: соціально-психологічні проблеми гармонізації та гуманізації».

З вітальним словом до всіх присутніх звернувся проректор з наукової роботи МАУП Микола Головатий: «Проведення наукових форумів - вкрай важлива складова навчального процесу. Близько п’яти років тому ми розробили три унікальні проекти, над якими працюємо і сьогодні. Серед них глобалізація як процес загальносвітового контексту, роль православних та духовних цінностей в житті суспільства та проблема голодоморів. Тож на сьогоднішній конференції ми продовжуємо традиції вирішення актуальних проблем сьогодення».

Урочисте відкриття конференції проводив директор Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування Г.А. Алієва Іван Бідзюра: «Ця конференція відбувається в складних психологічних змінах. Суспільство, їх уряди, політична влада в цілому переймаються пошуками відповідей на складні питання сьогодення, джерелом яких є занепокоєння майбутнім сім’ї, нації, народу і країни. Негативні наслідки глобалізаційних процесів, обмеженість продовольчих ресурсів, світова фінансова і економічна кризи – це саме ті чинники, що потребують детального і глибокого психологічного дослідження».

Напрямки конференції проводилися за такими секціями: «Теоретико-методологічні проблеми гармонізації та гуманізації суспільства в ХХІ столітті» та «Теоретико-експериментальні проблеми соціалізації особистості в умовах транзитного суспільства».

З науковими доповідями виступили видатні вчені України: професор кафедри психології і педагогіки НТУУ «КПІ» Георгій Ложкін, завідувач кафедри теоретичної та консультативної психології НПУ ім. М.П. Драгоманова Ірина Булах, головний науковий співробітник відділу економіки Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки» УААН Сергій Юшин, завідувач кафедри педагогіки вищої школи та прикладної психології Університету менеджменту освіти АНП України Павло Лушин. У своїх доповідях науковці продемонстрували власне бачення проблем психологічної науки.

«Мета проведення форуму – охопити міжнародні психологічні проблеми, поділитися ними і знайти шляхи вирішення. Актуальними є проблеми взаємостосунків у колективі, психологія особистості тощо», - зазначає завідувач кафедри загальної та практичної психології МАУП Олена Туриніна.

Підбиваючи підсумки конференції слід зазначити, що у наш час існують люди, які не байдужі до проблем сьогодення і шукають різні шляхи для їх вирішення, що є важливою складовою суспільного благополуччя.

Традиційно за матеріалами конференцій видаються збірки наукових праць.

Поділитися посиланням: