Про Академію

Меню

Інститут соціальних наук і самоврядування чекає на своїх студентів

05 Лютого 2010 12:04

2010 рік є ювілейним для Українсько-Азербайджанського Інституту соціальних наук та самоврядування імені Гейдара Алієва. Інституту, який представляє один з гуманітарних напрямків підготовки спеціалісті в у системі Міжрегіональної Академії управління персоналом виповнюється 10 років з дня заснування. Про те, як готується колектив інституту до Дня відкритих дверей у МАУП розповів директор Інституту соціальних наук та самоврядування доктор політичних наук, професор Іван Павлович Бідзюра.

- Цей рік особливий тим, що ми маємо нагоду спільно з колективом докласти максимум зусиль, аби у 2010 році провести максимально великий набір абітурієнтів для навчання в нашому інституті. На жаль, сьогодні суспільству бракує соціологів, тобто тих людей, які змогли б довести до суспільної свідомості наших громадян їхні права і обов’язки, їхнє місце і їхню роль у суспільному житті, а також значення кожного індивіда, його можливості в покращенні власного життя і в цілому добробуту усієї країни. Це можуть зробити тільки соціологи. Важливим напрямком роботи інституту є підготовка медичних психологів, особливо це актуально в наш час, час великих потрясінь, штучно створених криз, коли люди зіткнулися з величезними проблемами від яких вони відійшли у до кризовий період - з’явився достаток, робочі місця, певний рівень оплати праці, який був достатнім для того, щоб людина могла планувати сімейний бюджет і долю своєї сім’ї на найближче майбутнє. На жаль, криза різко змінила ці плани, і люди, які ще вчора жили надією, сьогодні постали перед дилемою – як бути. І у цій ситуації людям, які потребують психологічної допомоги, і яких згідно зі звітом Уповноваженої у справах людини Ніни Карпачової, 80 % суспільства, руку допомоги мають подати професійні психологи. Це необхідно для того, аби уникнути соціального загострення ситуації в країні. Шкода, що державні інститути, які покликані в першу чергу реагувати на це, і бізнес не приділяють уваги фахівцям психологічного напрямку, які мають працювати в кожному колективі. Підкреслю: на п’ять і більше працюючих має бути або фахівець за сумісництвом, або штатний психолог, який має працювати з персоналом. Психолог не лише може заспокоїти людину, до обов’язків психолога належить і тестування та добір фахівців для роботи у тій чи іншій компанії. Кваліфікований психолог додає до ефективного результату фірми до 50 % ефективності в економічному плані.  Цього достатньо аби усвідомити роль психолога. На превеликий жаль, фахівці такого рівня мало затребувані великим бізнесом, недостатньо замовлень від зацікавлених організацій на підготовку фахівців такого профілю.

Сьогодні Інститут соціальних наук та самоврядування готовий продемонструвати свою готовність до першої зустрічі з абітурієнтами. Ми вже розпочали профорієнтаційну роботу серед майбутніх абітурієнтів безпосередньо у медичних коледжах. Плануємо набрати з медичних училищ на бакалаврат без обов’язкового незалежного зовнішнього оцінювання близько 130 студентів. Ми практично знаходимося в постійному динамічному процесі набору. Дні відкритих дверей є для нас черговим етапом роботи з абітурієнтом як потенційним студентом нашого інституту. Ми готові зустріти їх і я переконаний, що діти, які оберуть наш інститут не помиляться і їхня діяльність буде відчутною на кожному підприємстві, де вони згодом працюватимуть.

- Відомо, що багато ВНЗ випускають і соціологів, і психологів, але вони не затребувані на ринку праці. Яку перспективу Ви бачите?

Хлібороб кладе зерно у землю у вересні, а врожай збирає в липні-серпні наступного року. Якби хлібороб вагався, сіяти чи не сіяти, - ми б залишилися без хліба уже в перший рік. Тому я завжди користуюся хліборобською мудрістю, ми як і хлібороби, сіємо добре, вічне, яке обов’язково дасть паростки. Як пролісок, який з’являється з-під снігу на декілька днів, і засвідчує новий етап життя природи, - так і наші випускники, якщо вони не затребувані сьогодні, то завтра на них буде попит, адже ми пропонуємо перспективні спеціальності. Суспільство не може жити, не знаючи ситуації всередині соціуму. І саме, соціологи та психологи вивчають цей соціум.

- Зараз дуже актуальним є забезпечення студентів місцями для проходження практики, Ви надаєте таку можливість?

Враховуючи те, що у нас лише дві спеціальності, за якими навчаються студенти, у нас достатньо потужна база практики з наукової, методичної і теоретичної точки зору. Це Інститут соціології і соціологічний центр при ньому та Київська міська клінічна психоневрологічна лікарня № 1, де проходять практику наші студенти. Разом з тим, ми співпрацюємо з соціальними службами районних державних адміністрацій у місті Києві, з патронатними службами, які потребують знань і соціологів, і психологів, і вони з радістю запрошують наших студентів для проходження практики. Крім того, як директор, я несу відповідальність за те, де працюватимуть наші випускники, тому допомагаю дітям знайти хорошу оплачувану роботу.

Користуючись нагодою, запрошую всіх 20 лютого на перший День відкритих дверей у цьому році. У цей день можна познайомитися з Академією і нашим інститутом, а також отримати знижку на оплату навчання 15%. У сьогоднішніх складних умовах це теж важливий аргумент. Я запрошую всіх бажаючих долучитися до спеціальності, яка в народі називається «лікар суспільства». Академія ж готова запропонувати вам найкращі умови для навчання і найкращу базу, якою вона володіє.

Ласкаво просимо!

Поділитися посиланням: