Про Академію

Меню

Катерина Істоміна - спортивна надія МАУП з плавання

30 Жовтня 2011 09:49

Серед спортивних зірок МАУП засяяла ще одна маленька зірочка — 16-річна першокурсниця Економіко-правового технікуму Катерина Істоміна. Нещодавно Катя привезла золоту медаль з легкоатлетичного параолімпійського турніру у місті Каліш (Польща) і розповіла про свої досягнення та плани.

- Розкажи, як ти потрапила у професійний спорт?

Склалося так, що я з дитинства займаюся спортом, оскільки була необхідність розробляти руку, адже я з дитинства мала проблеми зі здоров'ям. Мама зі мною багато займалася, у лікарні мене навчили плавати. Потім я вчилася у школі-інтернаті № 19 для дітей зі сколіозом, там у нас був басейн, ЛФК, тобто фізичній підготовці і лікуванню сколіозу приділялася велика увага. У школі я досягла певних результатів і мене вчитель скерував до тренера, Яни Миколаївни Ситнікової, і я стала тренуватися професійно, брати участь у змаганнях і протягом року вже виконала нормативи і здобула спочатку звання кандидата у майстри спорту, а потім майстра спорту України.

- Нещодавно ти приїхала зі змагань з медаллю?

Так, я була на легкоатлетичному турнірі у Польщі, хотіла спробувати свої сили, і прибігла перша на дистанції 60 метрів, однак, професійно я вже 4 роки займаюся плаванням і це зараз головне для мене. На сьогодні я маю 42 золотих, 4 срібних і З бронзові медалі, переважно, це були чемпіонати України. Зараз я вже майстер спорту України і претендент до параолімпійської збірної України. На початку грудня я виїжджаю до Євпаторії на Чемпіонат України, після цього змагання буде вирішуватися, чи потраплю я до збірної.

- Що дає тобі вступ до збірної України?

У збірній більше можливостей для розвитку, можливість брати участь у міжнародних змаганнях, краще забезпечення. Щоправда, у збірній більші навантаження, я була на зборах збірної України і мені довелося проплисти за два тренування протягом дня загалом 9 км. Оскільки зараз у мене лише два тренування на тиждень, то це досить важко, але я тренуватимусь наполегливіше, аби набрати витривалості і кращої фізичної форми. Останнього разу я обігнала учасниць параолімпійської збірної,які виступали на Олімпіаді в Пекіні. Я пливла стилем батерфляй на одній руці. Всі мене вітали, адже мені це вдалося у такому складному стилі і на одній руці.

Крім того, я хотіла б виступати у збірній, тому що це означає представляти свою країну. Зараз я виступаю за своє місто, і це почесно, піднімаючись на п'єдестал, я відчуваю гордість. Тому мені б хотілося увійти у збірну і стоячи на п'єдесталі слухати державний гімн. А ще, мені важливо виправдати надії і працю своїх тренерів — Яни Миколаївни Сотникової та Раїси Юріївни Лагутенко.

    

- А як ти потрапила до Економіко-правового технікуму при МАУП? Навчальний заклад мені обрав батько. Спочатку мені хотілося буди спортивним психологом або тренером, але і батьки, і мої тренери порадили здобувати спеціальність, яка матиме попит на ринку праці, адже спортивна кар'єра досить коротка. Так я вступила на перший курс ЕПТ при МАУП на спеціальність „організація туристичного обслуговування" і дуже задоволена. Вже навіть від ЕПТ брала участь у змаганнях з плавання серед навчальних закладів Києва. А серед навчальних підрозділів МАУП команда ЕПТ перемогла. У технікумі мені подобається, що нас навчають кваліфіковані й уважні викладачі, у нас дружний студентський колектив. Іноді шкода, що через змагання не вдається потрапити на студентські свята, які проводяться в Академії, на жаль, у спортсменів завжди так — чимось треба жертвувати.

- У більшості молоді люди не можуть мотивувати себе до таких активних кроків, адже довкола багато спокус, що відволікають від високих цілей. Як ти мобілізувала себе і які зміни у твоєму житті зараз?

Мені здається, що саме мій характер, природна енергійність і необхідність розробляти руку спонукали мене до активних занять спортом. Крім того, спорт розширює коло друзів, у цьому ще один плюс змагань - їх з нетерпінням чекаєш не лише як нового випробування своїх сил, але й як нової зустрічі з друзями. Зараз я зацікавилася англійською і польською мовою, аби вільно спілкуватися під час поїздок на змагання з новими знайомими.

 

Попереду у Катерини Істоміної - нові змагання, тож чекаємо від неї нових перемог і бажаємо успіхів, натхнення і наснаги!

Поділитися посиланням: