Про Академію

Меню

Конференція з питань українознавства пройшла у МАУП

30 Листопада 2011 10:23

Днями у МАУП відбулася щорічна Всеукраїнська науково-практична конференція  „Роль українознавства у вихованні національної свідомості та гідності нової генерації українців” на базі кафедри українознавства Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування МАУП, у якій взяли участь 85 провідних науковців, докторантів, магістрантів.

Серед цілей проведення конференції: об’єднання творчих зусиль науковців, викладачів, громадських діячів для вивчення і розширення досвіду виховання національної свідомості як основи розвитку української державності, популяризація результатів наукових досліджень, залучення до плідної співпраці молодих науковців і студентської молоді для формування гармонійного розвинутого українського суспільства.

Засідання відкрив проректор з наукової роботи МАУП доктор політичних наук, професор Микола Федорович Головатий, звернувши увагу присутніх на багатоаспектність науки „українознавство”, наголосивши на особливостях понять „етнонація”, „політична нація” та „титульна нація”, довкола сьогодні, в часи глобалізації, точиться багато дискусій.

„Для нас принципово важливо поговорити про те, у який спосіб сучасне українознавство у наявному програмному вигляді, повинно підвищувати свій потенціал у формуванні громадянської позиції українців. Спробуємо відповісти на запитання, які сьогодні турбують українське середовище” – зазначив Микола Федорович.

Зі словами вітання звернувся директор Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування доктор політичних наук, професор Іван Павлович Бідзюра. Доповідь Івана Павловича на тему „русифікація і добровільно-примусова відмова від етноплаценти як сьогоднішні проблеми українства” була дуже цікава і змістовна, адже містила загрозливі цифри статистики: більшість прагне виїхати за кордон, переважно назавжди, у вітчизняному теле- і радіо-ефірі домінує російська мова: „Все північне Середземномор’я прибирають наші співгромадяни, вони обслуговують свердловини Сибіру, розробляють комп’ютерні програми в каліфорнії, за даними Світового банку близько 15% українців працюють за кордоном, зміцнюючи чужі економіки. Це люди у найактивнішому віці, добре освічені, вмотивовані, працьовиті, соціально активні – назвемо це – золотий запас України”. Можливо тому там краще, ніж в Україні? Про це варто замислитися.

Про витоки слов’янської освіти з часів Запоріжжя і держави Арати розповів у своєму виступі завідувач кафедри українознавства МАУП академік МКА, кандидат історичних наук, професор Юрій Олексійович Шилов. Пошук духовних ідей суспільного розвитку України став темою доповіді завідувача кафедри українського православ’я та теології, доктора богослов’я, протоієрея Діонісія Мартишина. В ході конференції прозвучали багато цікавих і актуальних доповідей, що зокрема, стали підставою для висновків конференції. Після засідання учасники конференції відвідали майстер-класс у Національному музеї „Київська фортеця”. Наукова конференція поставила завдання щодо виховання нової української еліти шляхом вивчення українознавчих дисциплін. З метою глибокого усвідомлення української національної ідеї було запропоновано розширити викладання українознавчих дисциплін у всіх навчальних підрозділах МАУП та інших навчальних закладах. Матеріали Всеукраїнської науково-практичної конференції „Роль українознавства у вихованні національної свідомості та гідності нової генерації українців” планується видати у збірнику „Актуальні проблеми українознавства”.

Поділитися посиланням: