Красномовство: як справити позитивне перше враження
17 вересня у Міжнародному бібліотечно-інформаційному центрі МАУП відбулася інтерактивна лекція по красномовству.
Майстер-клас з ораторського мистецтва для студентів Міжрегіональної Академії управління персоналом проводив викладач «Школи красномовства», лауреат конкурсів читців у жанрі малих естрадних форм Олександр Зайома. Зустріч була присвячена темі «Перше враження».
На початку свого виступу оратор поділився секретами, які впливають на створення позитивного першого враження. Так, він зауважив, що людина сканує свого співрозмовника за 3-5 секунд і отримує певне уявлення про нього, при чому 60% інформації вона сприймає зором, 35% – на слух, а 5% – лише текстової інформації. Серед основних секретів позитивного першого враження Олександр зазначив:
- Правильно розташовувати ноги на ширині 15-20 см, коліна потрібно тримати рівно і, в жодному разі, не схрещувати ноги.
- Мати рівну поставу.
- Голову слід тримати прямо. Не підіймати зависоко, аби не справити враження гордої людини, та не опускати занизько, щоб уникнути погляду «з-під лоба».
- Необхідно володіти своєю мімікою та жестами. Не розмахувати руками, а використовувати рухи, які підкреслюють слова.
У другій частині лекції мова йшла про чистоту мови. Оратор зазначив, що важливо не тільки те, що саме ти говориш, але і як, наголосивши, що потрібно позбавлятися у своїй мові слів-паразитів та налагоджувати зоровий контакт із слухачами.
«Лекції красномовства потрібно проводити за для того, щоб заохотити студентів звернути увагу на те, як вони спілкуються. Невміння правильно спілкуватися – це нагальна проблема суспільства. Будь-якій людині потрібно вміти правильно розмовляти, в якій би ситуації вона не опинилася: під час влаштування на роботу, при знайомстві з дівчиною, тощо. І тому всі особливості міміки та жестів потрібно знати і контролювати» – сказав Олександр Зайома.
Ольга Коробій