Про Академію

Меню

КРЕАТИВНИЙ І ПОЗИТИВНИЙ КОЛЕКТИВ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ «ПРЕСТИЖ» ПРИ МАУП ЗАПРОШУЄ

13 Серпня 2010 15:33

Літо закінчується, і зовсім скоро відкриють свої двері перед дітьми, які зараз відпочивають, навчальні заклади всіх рівнів: дитячі садки, ліцеї, загальноосвітні школи, коледжі. Тож зараз більшість батьків і дітей обирають, де навчатися, кому довіритися у цій не легкій відповідальній справі. Директор Навчально-виховного комплексу «Престиж» при МАУП Олена Тимощук, яка очолює цей заклад вже другий рік поспіль, розповіла про своє ставлення до навчання дітей та організації роботи навчального закладу.

- НВК «Престиж» було створено понад 12 років тому, що собою являє цей підрозділ Академії сьогодні?

- До навчально-виховного комплексу «Престиж» входять і дошкільні групи, і початкова школа, і старші класи. Дошкільна школа – це діти з 2,5 років до 6 років. Початкова школа - це 1-4 класи. Середня школа – це 5-8 класи, а старша школа – це 9-11 класи.

- Чи відрізняється програма у «Престижі» від програми державних загальноосвітніх шкіл?

- Звичайно у нас викладається і стандартна шкільна програма, а крім того, існують додаткові заняття з поглибленого вивчення іноземних мов: англійської, німецької і, за бажанням, французької. У старших класах діти отримують спеціалізації, що відповідають напрямкам навчання у МАУП: інформаційні технології, філологія, міжнародні відносини, правознавство.

- Тобто це спрощує процедуру переходу на вищі рівні навчання?

- Так, наші діти зі знижками ідуть навчатися до Президентського університету МАУП поза конкурсною основою. Як правило, близько половини наших випускників продовжують освіту в Академії, решта ж вступають в інші ВНЗ, або виїжджають за кордон вчитися. Зараз це дуже популярно, знаючи іноземні мови і маючи належну підготовку, діти мають таку можливість.

- Ви очолюєте НВК «Престиж» з 2009 року, чи впроваджуєте певні новації у житті навчального закладу взагалі і з нового навчального року зокрема?

- Коли я прийшла працювати на цю посаду, у нас був тільки дитячий садочок і початкова школа. З листопада 2009 року у нас з’явилася старша школа, до нас приєдналося Деснянське відділення Ліцею МАУП. Зараз, за сприяння Академії, ми проводимо ремонт класів. Багато зусиль щодо покращення умов навчання докладає наш педагогічний колектив, зокрема, беручи участь у ремонті їдальні, класів, розпису стін малюнками, оздоблення приміщень,  ми зараз придбали і встановлюємо тенісний стіл, шахові дошки, тобто оформлюємо кімнати, де діти зможуть проводити час під час перерви, щоб вони розвивалися, рухалися.

Розумієте, від дітей зараз багато вимагають і батьки, і вчителі. Ми знаходимося в центрі, і сама наша назва «Престиж» говорить сама за себе. Якщо нічого не робити, сидіти склавши руки, то неможливо бути найкращими. Зараз уже приходять батьки, діти яких у нас навчалися, дякують за ті зміни, які у нас відбуваються останнім часом, і нам приємно, що більшість дітей, зокрема 4-, 9-й клас, не переходять до інших шкіл, а залишаються навчатися у нас. І з дитячого садочка ви випустили зараз старшу групу – 14 осіб – і більшість ідуть до першого класу у нас у «Престижі».

-         А скільки зараз дітей навчається у «Престижі»?

-         Всіх разом 137 осіб, минулого року було 128 осіб наприкінці року, у вересні ж було 52 особи. Тобто існує тенденція до збільшення кількості. Я думаю, що до кінця серпня ще прийдуть нові учні, оскільки, як правило, батьки приходять вже з дітьми для проходження обов’язкового тестування, а зараз більшість дітей ще на відпочинку, на оздоровленні.

-         Тестування якого характеру?

-         Тестування не складне: українська мова, література, математика, англійська мова. У більшості випадків, ми проводимо тестування, аби визначити рівень дітей, які у них знання, тому що, наприклад, для вивчення іноземної мови діти поділяються на групи: слабшу і сильнішу залежно від рівня знань, тобто для цього потрібно тестування.

-         Як на Вашу думку, навчання у «Престижі» доступне всім соціальним прошаркам населення, чи це елітна освіта для вузького кола заможних людей?

- На мою думку, це освіта доступна навіть для родин з середнім рівнем достатку, які заробляють досить, аби запропонувати щось краще своїм дітям. Однак, у цьому році я помітила, що приходять навіть не дуже заможні батьки, які з останніх сил намагаються заробити кошти і вкласти ці кошти в освіту своїх дітей. Дуже багато батьків, які обидва працюють, якщо раніше у нас навчалися діти, з родин, де батько працює, а мама займається вихованням дітей і веде господарство, то останнім часом – це переважно родини, де працюють і батько, і мати.

Якщо у дитячому садочку і початковій школі середня ціна за місяць становить близько 1000 грн., то середня школа – 700-800 грн. У початковій школі більше затрат і на виховання, і на матеріальну базу класу, тому така різниця. Тобто це доступна освіта. Навіть батьки говорять, що Академія займається благодійністю.

-         Чи є особливі вимоги до викладацького складу?

-         У нас сформований колектив, частина якого перейшла до нас з Ліцею МАУП, однак зараз, у зв’язку зі збільшенням кількості учнів, ми додатково набираємо викладачів. Це відбувається шляхом проведення співбесід, враховуються попередні місця роботи, досвід роботи, а згодом відгуки учнів, дітей. Адже ставлення учнів до викладача є найкращим показником його роботи.

-         Як відомо, в Академії на досить високому рівні культурно-виховна робота. Чи беруть участь учні «Престижу» у культурно-мистецьких акціях МАУП?

-         У нас багато гуртків та секцій, за сприяння виховного департаменту, у нас наприклад, працює хореографічна студія для найменших дітей, ми плануємо, щоб згодом вона розширилася і на старші класи. Учасники студії виступають у концертах і на різних подіях в Академії, і це дуже приємно і дітям, і батькам, завжди це яскраво виглядає, коли на сцену виходять діти.

Крім того, у нас працює креативно-дизайнерська студія, ми маємо великі плани на цю студію, зокрема щодо виготовлення венеціанських масок, вітальних листівок, скульптур для наших квітників. Біля нашої будівлі є невелика ділянка, де за ініціативи працівників та дітей організовано квітники, а молодші учні навіть вирощують зелень. 

Наші вихованці мають можливість займатися спортом, у нас працює професійна студія карате-до, учасники якої займають призові місця на міських змаганнях. Наша вокальна студія також має добрі результати роботи, діти з цієї студії беруть участь у шкільних святах, а також у загально академічних святах.

Батьки дуже задоволені студією акторського мистецтва, вони приходять на вистави, презентації, крім того ці діти беруть участь у святах, зокрема як конферансьє, оскільки у них добре поставлена дикція, вони вміють декламувати, виступати на сцені, впевнено триматися, це також їм знадобиться у житті.

У планах - створення психологічного клубу для дітей і обов’язково, психологічний клуб для батьків. Оскільки проблем у цій сфері досить багато.

-         Зараз, як відомо, існують проблеми зі здоров’ям молодого покоління, чи достатня у вас спортивна база для підтримки фізичної форми дітей?

-         На сьогодні ми працюємо над покращенням спортивної бази. Зараз ми маємо тільки спортивний зал і невеликий баскетбольний майданчик. У нас є план розвитку «Престижу» до 2001 року і на даний час розробляється перспективний план, зокрема і спортивної бази, на нове десятиліття. Думаю, Академія нам допоможе у цьому. Потрібно створити хороше поле, щоб діти мали, де бігати, грати у футбол, волейбол, треба поставити турніки, щоб діти могли повноцінно займатися спортом, бо сьогодні діти багато хворіють, тобто укріплювати здоров’я і фізичний стан дуже потрібно.

-         Чи проводиться контроль знань учнів «Престижу»?

-         Звичайно, результати навчального процесу контролюються. Ми проводимо загальношкільні олімпіади, потім діти беруть участь у районних, міських олімпіадах та республіканських. Минулого року наші діти посіли перші, другі місця і це дуже приємно. Ми пишаємося нашими вихованцями і  завжди заохочуємо дітей, робимо подяки на стендах і всіляко підтримуємо учнів бути активними та ініціативними.

 

Тож, якщо ви ще обираєте освітній шлях –
звертайтеся до Навчально-виховного комплексу «Престиж» при МАУП!
Активний, позитивний і уважний колектив завжди радий новим вихованцям.

 
Наша адреса: м.Київ, б-р Вигурівський, 13-А, тел. 530-13-21
Поділитися посиланням: