Про Академію

Меню

Круглий стіл «Соціогуманітарні проблеми державної політики»

02 Червня 2010 10:27

28 травня в Українсько-Азербайджанському інституті соціальних наук і самоврядування Г.А. Алієва відбувся Круглий стіл, присвячений соціогуманітарним проблемам державної політики, організатором якого виступила кафедра організації самоврядування.

У роботі Круглого столу взяло участь понад 20 запрошених доповідачів, а також студенти Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування Г.А. Алієва, Українсько-Арабського інституту міжнародних відносин та лінгвістики ім. Аверроеса, Українсько-Російського інституту менеджменту та бізнесу імені Богдана Хмельницького. Серед запрошених були представники Національної Академії державного управління при Президентові України, Інституту законодавства Верховної Ради України, Національного Інституту стратегічних досліджень при Президентові України, Національного авіаційного університету, Інституту проблем міжнародної безпеки РНБО тощо. З вітальним словом виступили директор інституту І.П. Бідзюра та заступник директора з наукової роботи І.С. Погорєлова.

На Круглому столі обговорювалися актуальні проблеми: формування єдиного гуманітарного простору в Україні, функціонування регіональних ідентичностей, розвитку та функціонування української мови як офіційної, інтеграції національних меншин в єдиний гуманітарний простір України, конфесійності в українському суспільстві, української освіти та науки. Дослідженням зарубіжного досвіду державної гуманітарної політики присвятили виступи старший науковий співробітник Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського О.Я. Дуднік та студенти Академії з Еквадору Габріель Альберто Росеро Морехон, Доносо Варгас Дієго Хосе.

Учасники Круглого столу прийняли резолюцію, в якій наголошувалося на необхідності посилення кадрового забезпечення державної гуманітарної політики, створення цілісної національної системи патріотичного виховання, вироблення механізмів інтеграції етнічних, культурних і релігійних меншин в єдиний гуманітарний простір України, посилення відповідальності за розпалювання міжетнічної, міжконфесійної та міжрегіональної ворожнечі в Україні, системному вивченні зарубіжного досвіду соціальної та гуманітарної політики, розвиткові національного видання та розповсюдження книг в Україні.

 

Проект
РЕЗОЛЮЦІЯ

Круглого столу «Соціогуманітарні проблеми державної політики»,
проведеного кафедрою організації самоврядування Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування Г. А. Алієва
Міжрегіональної
Академії управління персоналом

В умовах наростання у сучасному світі взаємосуперечливих процесів глобалізації та реґіоналізації українська державність опинилася перед низкою небезпечних викликів. Насамперед, внаслідок дотеперішньої відсутності спільної для всіх українців національної ідеї та загальної незбалансованості державної гуманітарної політики під загрозою опиняється уперспективі формування єдиного мовного та культурного просторів у межах державних кордонів України.

Спостерігаються тенденції до невиправданої фрагментації суспільства за етнокультурною, конфесійною та регіональною ознаками, просування несумісних із територіальною цілісністю та самим існуванням незалежної Української держави ціннісних орієнтацій та місцевих ідентичностей.

Все це відбувається на тлі подальшого падіння рівня освіти та наукової діяльності, відсутності цілісної державної системи патріотичного виховання. Саме через неналежне забезпечення управлінської сфери в Україні професійними й, водночас, національно орієнтованими кадрами державна гуманітарна політика досі не набула системного характеру, являючи собою, по суті, сукупність ситуативних рефлекторних дій, які, до того ж, часто мають протилежні від очікуваних наслідки. Зокрема, спроби державного регулювання міжконфесійних відносин спричинили поглиблення розколу . між православними церквами. Політика утвердження української мови як офіційної у виконанні некомпетентних посадовців часто-густо веде до її активного відторгнення частиною громадян та закріплення низької загальної культури мови у більшості українців.

 Зважаючи на викладене вище, невідкладними завданнями у контексті зміцнення соціогуманітарних підвалин української державності слід уважати:

         посилення кадрового забезпечення державної гуманітарної політики;

         створення цілісної системи патріотичного виховання;

         вироблення механізмів інтеграції етнічних, культурних і релігійних меншин у єдиний гуманітарний простір України;

         посилення    відповідальності, включаючи кримінальну, за розпалювання    міжетнічної, міжконфесійної і міжрегіональної ворожнечі в Україні;

         системне вивчення зарубіжного досвіду соціальної та гуманітарної політики.

м. Київ
28 травня 2010 р.

Поділитися посиланням: