Про Академію

Меню

Культурні та духовні зв’язки науковців

17 Листопада 2014 10:22

Протоієрей Діонісій Мартишин, директор духовно-просвітницького Центру імені святих Апостолів, завідувач кафедри українського православ’я та теології МАУП узяв участь у Наукових читаннях «Тарас Шевченко та слов’янські культури. До 200-річчя від дня народження», які пройшли на філологічному факультеті Московського Державного Університету (МДУ) ім. М. В. Ломоносова. Організаторами читань виступили кафедра слов’янської філології філфаку МДУ та  Український фонд культури. В умовах інформаційної війни між Києвом та Москвою, зустріч священнослужителів, філософів, філологів, істориків України та Росії, що пройшла в дружній, доброзичливій, миролюбній атмосфері, стала свідоцтвом та підтвердженням того, що релігія, наука та культура об’єднують цілі народи та континенти.

 

Протоієрей Діонісій Мартишин,доктор богослов’я, професор МКА та ієромонах Симеон (Томачинський), кандидат філологічних наук, викладач Московської духовної академії

Наукова частина Читань була зосереджена на багатогранному літературному спадку Т.Шевченка, особливостях розвитку загальноруської національної самосвідомості в контексті дихотомії «російського» та «українського», специфіці поглядів та уявлень Т. Шевченка та його сучасників з питань історії, етики, релігії та культури.

 

Ремньова Марина Леонтіївна, професор, доктор філологічних наук, завідувач кафедрою російської мови, декан філологічного факультету  Московського Державного Університету ім. М. В. Ломоносова та протоієрей Діонісій Мартишин, доктор богослов’я, професор МКА

Протоієрей Діонісій Мартишин виступив з доповіддю на тему «Досвід християнської етики та соціальної думки в спадщині Т. Г. Шевченко». Наукові читання викликали велике зацікавлення в наукової інтелігенції Москви, а також у студентів філологічного факультету МДУ ім. М. В. Ломоносова. Їх результати планується освітлити у спеціальній науковій періодиці, а також у засобах масової інформації Росії та України, розрахованих на широкий загал. 

  

 

Виступ протоієрея Діонісія Мартишина на Наукових читаннях «Тарас Шевченко та слов’янські культури. До 200-річчя від дня народження»

Поділитися посиланням: