Лекція головного муфтія України

11 Березня 2005 10:14

10 березня в Українсько-Арабському інституті міжнародних відносин імені Аверроеса МАУП Глава Духовного управления мусульман Украины, головний муфтій України Тамім Ахмед зустрівся зі студентами Академії. Арабське слово «муфтій» означає «той, що дає пояснення», тобто знавець шаріату, котрий приймає рішення обов’язкові для всіх правовірних мусульманської общини. Під час зустрічі муфтій розкрив сутність ісламу, розповів про традиції та спосіб життя мусульман, а також відповів на численні запитання студентів, які стосувались особливостей мусульманського віровчення і звичаїв. Муфтій пояснив значення понять іслам («покірність», «поклоніння») – поклоніння єдиному Богу, шаріат – закон божий, салам – мир; він наголосив на тому, що всі релігії вчать вірі у єдиного Бога, тому всі віруючі, не залежно від національностей, мають жити у мирі і злагоді, знаходити порозуміння у взаємовідносинах.

Сьогодні в Україні близько мільйона мусульман і з року в рік кількість віруючих ісламу зростає. Муфтій висловив сподівання, що такі зустрічі, що дають правдиві знання про мусульманський світ, сприятимуть взаєморозумінню між народами.

З 1993 року існує Духовне управління мусульман України, виходить газета «Мінарет», Ісламський Університет готує ісламських священнослужителів, таким чином мусульманська громада в Україні всіляко сприяє розповсюдженню знань про іслам.

Поділитися посиланням: