Про Академію

Меню

Літак на сонячних батареях побив рекорд тривалості польоту

29 Квітня 2016 04:03

Літак Solar Impulse 2 продемонстрував можливості альтернативних джерел енергії, пролетівши 5,5 тисячі кілометрів над поверхнею Тихого океану. На те, щоб дістатися з Японії (Нагойя) на Гаваї йому знадобилося 80 годин. Це безсумнівно новий рекорд по тривалості польоту, який побити найближчим часом буде не так вже й просто.

За весь цей час, пілот Андре Боршберг не вчинив жодної посадки, він виявив максимальну віддачу своїй справі. Такий тривалий політ без посадок, під керуванням одного пілота в 2006 році здійснив американський льотчик Стів Фоссет. Його літак був реактивним, а подолав він відстань в 41 тисячу кілометрів за 76 годин 45 хвилин.

Розмах крил цього дива сучасної інженерії - 72 метри. За розмірами літак Solar Impulse 2 зіставимо з найбільшим пасажирським судном Airbus A380, а ось його вага в 2,3 тонни, швидше, підійшов би звичайному позашляховику. Легкість була досягнута за рахунок конструкції з вуглецевого волокна.

Максимально досяжна висота польоту - 12 тисяч метрів, вночі - 8,5. Літаку доступна швидкість в 140 км / ч. Вночі, коли використовується накопичена за день енергія, його швидкість знижується. Безперебійну роботу двигунів забезпечують літій-іонні батареї, що живляться 17 тисячами фотоелементів, що покривають велику частину апарату.

Поділитися посиланням: