Масляна прийшла – зиму провела!

28 Лютого 2014 14:59

Незабутнє святкове дійство відбулося днями у Навчально-виховному комплексі «Престиж» при МАУП. 27 лютого учні, батьки та вчителі відзначали свято Масляної.

Це чудове свято пов’язують із останніми зимовими гуляннями та іграми,  проводами зими та зустріччю весни. Святкові заходи розпочалися концертом, на якому вихованці «Престижу» читали вірші, чимдуж витанцьовували та наспівували пісень, прощаючись із холодною зимою. Після запальних танців та солов’їних пісень учні запросили усіх гостей на ярмарок. Саме тут кожен міг скуштувати символ Масляної – млинець. На ярмарку учні продавали різні смаколики: пиріжки, кекси, торти, печиво, цукерки, тістечка, і, звісно ж, млинці з різними начинками. «Ми організували ярмарок на якому учні продавали різні ласощі. Це благодійна акція, на якій діти збирали кошти для купівлі гойдалки. Так  ми дали зрозуміти нашим вихованцям що таке благодійність, як потрібно дарувати слова ніжності  і допомагати один одному» - зазначила директор НВК «Престиж» при МАУП Олена Тимощук. Також цього дня усіх охочих навчала ліпити вареники головний кухар школи. Діти із захопленням місили тісто, розкачували його та готували вареники з сиром, якими згодом могли поласувати самі та пригостити батьків. На святі було влаштовано флеш-моб під назвою «Зав’яжи мені, бабусю, хустинку». Усі дівчата одягнули хустини, які напередодні бабусі підготували своїм онучкам. Кожна дівчинка намагалася якнайкраще показати свій головний убір та покрасуватися. Пронизливою до глибини душі стала й акція найменших учнів «Престижу» – «Теплі долоньки». Малеча намащеними фарбою долонями торкалася гілочок дерева, малюючи своїми відбитками різнокольорові листочки. Створення кольорового дерева стало символом пробудження природи від зимового сну.

Родзинкою масляної були «Козацькі забави».  Серед учнів обрали дві команди, що символізували зиму та весну. Учасники команд проходили справжні козацькі випробування: перетягували канат, їли на швидкість млинці, діставали українські чобітки із висоти, визначали найвлучнішого та змагалися у переспіві українських народних пісень. Заступник директора з виховної роботи НВК «Престиж» Ольга Ковальова підкреслила:«Сьогодні проходило дуже гарне і цікаве свято Масляної. Ми з вихованцями, вчителями та батьками відтворювали українські традиції. Наші хлопці довели, що вони дійсно сильні, розумні, кмітливі та спритні. Найкраще діти виховуються, коли пам’ятають свою історію, вивчають традиції та звичаї».

Символом свята Масляної з давніх-давен вважали опудало з соломи, обряджене в жіночий одяг, з яким разом веселилися, а потім спалювали на багатті. Тож наприкінці свята під гучні оплески та співи на подвір’ї було спалено морену, що ознаменувало прихід весни.

 

Ольга Коробій

Поділитися посиланням: