Про Академію

Меню

МАУП – 20 років стабільного розвитку і суспільного визнання

11 Березня 2009 14:44

У 1989 році на освітній карті України – тоді ще однієї з республік СРСР з‘явився новий навчальний заклад – Міжрегіональна Академія управління персоналом.  І з перших років свого існування Академія викликала посилену зацікавленість молоді, - насамперед, тому, що тут пропонувалися нові спеціальності, яких потребував тодішній ринок праці, враховувалися найсучасніші освітні досягнення, починала (чи не вперше в Україні) впроваджуватися багаторівнева система безперервної освіти… І це тоді, коли чимало  популярних  ВЗО жили   лише колишньою  славою, і  небаченою за розмахом корупцією остаточно руйнували віру у традиційно хорошу вітчизняну освіту…  Потрібно було на ділі доводити численні переваги недержавної вищої школи. Потрібно було навчати і виховувати молодь так, щоб вона не поповнювала собою ряди безробітних і безликих споживачів . Потрібно було ростити лідерів, а не виконавців чужої волі, яких можна взяти за руку і відвести на барикади.  Чи виконані ці завдання сьогодні ?

Отже,  якою стала Академія через двадцять років? Сухою мовою цифр та фактів її офіційна візитівка звучатиме приблизно так: сьогодні  МАУП – найбільший недержавний ВНЗ України 4 – го рівня акредитації,  у чиїх стінах навчається понад 40 тисяч студентів з 25 країн світу. На вибір студента - 30 спеціальностей та 132 спеціалізації (найпопулярніші серед них - професія менеджера, юриста, бухгалтера, економіста, банківського працівника, психолога, дипломата, управлінця у галузі туристичного та готельного бізнесу). Завершивши навчання, студент отримає державний дипломи і диплом, оформлений відповідно до міжнародних вимог, який дасть змогу працювати за кордоном. Навчатимуть його кваліфіковані наставники – 80 відсотків тих, хто працює з дітьми, мають вчені звання.  Серед вихованців МАУП – першокласники - ліцеїсти, учні технікумів (майбутні молодші спеціалісти), бакалаври, спеціалісти, магістри, аспіранти, докторанти. До їхніх послуг – багата матеріальна, навчально-методична та соціально-економічна бази. Тут  працює власне  потужне видавництво (забезпечення підручниками і навчальними посібниками входить до оплати навчання, чого не робить жодний вітчизняний заклад). Бібліотечний центр – один з найкращих в Україні. Налагоджені широкі  міжнародні зв’язки, підтримуються найпрогресивніші наукові концепції, зокрема – у галузі національної історії…. Для іногородніх студентів  є чимало гуртожитків. Адже щороку студентський загал МАУП поповнюється кількома тисячами вчорашніх випускників, і   студенти – не обов’язково кияни. Тут навчається і  багато жителів регіонів, яких приваблюють одвічні принади Києва: можливість престижного працевлаштування ще під час практики, яскраве і незабутнє студентське життя у  столиці.  

Чи може бути Академія у твоєму місті? Так, звичайно, бо сьогодні МАУП – це не лише столичний Президентський університет, а й 26 регіональних інститутів, 16 філій та представництв, 16 зарубіжних підрозділів. Якість освіти скрізь намагаються підтримувати незмінно високою: добирається якісний професорсько–викладацький склад, працює Телеуніверситет, використовуються інтерактивні форми освіти, впроваджується тренінгове навчання, існує система чіткого ректорського контролю за  рівнем  навчання. Має свої підрозділи у регіонах і Український Народний університет, який займається підвищенням  економічної, правової, політичної культури населення. Сьогодні можна сміливо стверджувати, що якісна освіта здобувається не лише у столиці, і одне з першочергових завдань МАУП – постійно доводити це на практиці.

Дуже часто як основний аргумент у боротьбі за достойне місце в освітньому просторі використовуються гучні перемоги закладу у різноманітних рейтингах. Не бракує цього і в МАУП: це і численні визнання «Золотої фортуни», і нагороди престижної «Софії Київської» ( п’ять років поспіль),  і безліч дипломів освітніх виставок, фахових конкурсів тощо. Проте найяскравішою славою і гордістю завжди будуть досягнення тих, кого  тут готують  до життя. Уже сьогодні серед списків студентів можна зустріти чимало відомих імен, як – от: видатні спортсмени-олімпійці, світові, європейські чемпіони — Ельбрус Тадеєв, Василь Вірастюк, Іріні Мерлені, Володимир Шацьких, Василь Федоришин, Ігор Розорьонов; тут вчаться і відомі артисти, і діячі шоу - бізнесу, і працівники вищих державних установ. Серед випускників є і народні депутати, і державні діячі, і успішні бізнесмени, і науковці, підприємці, дипломати і менеджери вищої ланки. Більшість вихованців МАУП знаходять своє місце в житті, і їх маленькі та великі перемоги  – найбільший успіх, вищий за усі ордени та звання.    

Є ще одна галузь діяльності, якою по - праву можна пишатися. На сторінках педагогічної преси доволі часто ведуться дискусії щодо  виховних інновацій  роботи у вищій школі.  Питання про те, як виховувати молоду людину, було вирішено у МАУП  ще двадцять років тому, на зорі освітньої діяльності. Основне завдання – турбота про    духовність та фізичне здоров'я студента. Будьте впевнені – тут завжди буде провадитися боротьба із заокеанською антикультурою, яка викликає  згубні пристрасті, - наркоманію, алкоголізм, хвороби, вуличний спосіб життя, егоїзм, байдужість до тих, хто поруч. Тут завжди пропагуватиметься традиційна для України пошана до старших, культ родини і нації, християнські етичні норми, здоровий спосіб життя. Не віриться, що є батьки, які і досі можуть віддавати дітей  до закладів, де сьогодні (як, до речі, і завжди) панують хабарництво, клановість, вседозволеність, безвідповідальність і злочинний   лібералізм. Натомість має пропонуватися чітка система національного виховання, яка передбачає формування справжнього українця – і не шляхом безрезультатної демагогії, а цікавою для студента діяльністю - різноманітними конкурсами, фестивалями, календарно – тематичними святами, культпоходи, творчими звітами, екскурсійними програмами, - усім тим, що робиться в Академії щоденно. Не менш важливо продовжити і позанавчальні  традиції хороших закладів шкільництва, із яких приходять сюди діти - подбати про  задоволення потреб та інтересів студентів. Саме з цією метою тут працюють десятки спортивних секцій, мистецькі студії, гуртки, клуби. Адже гармонійне виховання – один із основних постулатів хорошої освіти, і заклад, який не дотримується такого закону, не буде популярним у молодіжному середовищі…

Пройшло двадцять років, - і відвідувачі МАУП потрапляють у прекрасне  містечко з храмами, парками, алеями, мальовничими пам’ятниками, скверами, і будівлями – академія любить своїх студентів! А студенти (запитайте будь – кого!) люблять її, пишаються нею, повертаються до неї, бо вона - справжня альма – матір, яка навчала, виховувала і дбала про них, допомагаючи  їм стати частинкою молодої інтелектуальної еліти. Саме це і є основним досягненням МАУП за минуле двадцятиліття. І саме це буде основним завданням закладу на наступних два десятки літ.

 

Поділитися посиланням: