МАУП – без кордонів

16 Листопада 2007 12:04
 Багаторічний досвід в галузі освіти разом з досягненнями сучасної науки та техніки допомагають українським вищим навчальним закладам успішно готувати справжніх професіоналів та висококваліфікованих спеціалістів, котрі у майбутньому принесуть престиж своїй країні далеко за її межами.
Міжрегіональна Академія управління персоналом дбає про міжнародний імідж української системи освіти за кордоном. Саме з цією метою, у 2001 році на базі МАУП було відкрито Міжнародний підготовчий інститут імені Манаса для проведення та успішної реалізації міжнародних програм в галузі освіти, розвитку навчальної, методичної та наукової діяльності, який за роки своєї плідної діяльності підготував більше 500 іноземних студентів для продовження навчання у вітчизняних вузах.
 
Освіта – одна з підвалин майбутнього життя. Молоді люди усього світу прагнуть отримати сучасні знання і розвинути свій потенціал. Одним з них є і Емін Рахімов з Азербайджану. У пошуках навчального закладу він зупинився на одному з українських вузів – Міжрегіональній Академії управління персоналом.
Завдяки нашій широко-профільній системі освіти, яка дозволяє стати різносторонньо розвиненим фахівцем, на відміну від англійських та американських вузько профільних спеціалізацій,  українська система освіти більш адаптована до вимог іноземних студентів.
Емін дізнався, що у 2002 році був підписаний контракт між Міністерством освіти Азербайджану та МАУП на підготовку спеціалістів, і щороку, Азербайджан делегує до МАУП групу студентів, які тут навчаються за рахунок своєї країни. Скоро Емін став одним з таких студентів. Він приїхав до Києва і вступив на навчання до Міжнародного підготовчого інституту МАУП. Тут він зміг переконатися, що в Академії нових студентів приймають з традиційною гостинністю. Спочатку студентам пропонується десятимісячний курс вивчення мови, а також фахових дисциплін – залежно від спеціальності, яку вони прагнуть здобути. У цьому напрямку керівництво інституту забезпечує набір, прийом, організацію навчального процесу, поселення у гуртожитки та належні побутові умови.
Після складання випускних заліків та іспитів студенти отримують свідоцтво державного зразка, яке дає їм право навчатися в інститутах МАУП або в інших вузах України. Це надзвичайно складна і важлива справа, адже діти, які приїжджають у віці 16-20 років потребують не лише належної організації навчального процесу, а й звичайної людської уваги. Викладачі повинні бути і психологами, адже дуже важливо полегшити іноземним студентам „акліматизацію”, простежити за умовами проживання, аби вони почувалися комфортно. Крім того, в Академії проводяться національні свята студентів, які приїздять на навчання. А також і самі студенти готують концертні програми, демонструючи традиції своїх народів. З часом, будучи на старших курсах, іноземні студенти налагоджують та розвивають контакти з комерційними бізнес структурами своїх країн за рахунок знання мов та навчання в українському ВНЗ.
Під час навчання Академія забезпечую студентів відповідними посібниками, у навчальних планах враховується специфіка навчання іноземців, забезпечено додаткове вивчення української та російської мов.
Позитив від навчання в Україні іноземних студентів великий. По-перше, це популяризація української освітньої системи за кордоном, по-друге, її адаптація до глобальних освітніх вимог. Іноземні студенти піднімають рейтинг українських ВНЗ та дипломів у себе на Батьківщині, популяризуючи Україну як державу загалом, що в подальшому піднімає міжнародний імідж країни.
За ці роки в МАУП підготували більше двадцяти студентів з Азербайджану до рівня магістра, 8 чоловік навчається в аспірантурі вже третій рік і 5 чоловік - другий рік, тобто 13 чоловік з Азербайджану закінчили бакалаврат, магістратуру і тепер навчаються в аспірантурі МАУП. Два роки тому, в Канаді, проходив конкурс студентів київських ВНЗ, організований українською діаспорою. Від МАУП поїхав азербайджанець Емін Рахімов і посів одне з призових місць. Серед цих студентів з Азербайджану у нас утворилась сім’я, студенти одружились навчаючись в магістратурі, тепер навчаються в аспірантурі, нещодавно у них народилась дитина. Ця пара познайомилась тут в Україні, навчаючись в МАУП одружились і дитина,  народилась уже в родині аспірантів МАУП. А отже, ці молоді люди впевнені у собі, у своїх силах і своєму майбутньому.
Поділитися посиланням: