Меню

МАУП надає всі переваги в навчанні

21 Червня 2010 15:37

Саме зараз абітурієнти вибирають ВНЗ для подальшого навчання. А вибір майбутньої професії – досить складна й відповідальна справа. Зокрема, під час вибору закладу освіти студенти орієнтуються на престиж вузу, якість навчання, професорсько-викладацький склад, умови навчання та багато інших критеріїв. Щоб краще дізнатися про особливості навчання та умови, які надає Міжрегіональна Академія управління персоналом, ми зустрілися з ректором МАУП Валерієм Захожаєм, який розповів багато цікавої та корисної інформацій про Академію.

- Саме в ці дні абітурієнти подають документи до Міжрегіональної Академії управління персоналом. Чи є зміни у правилах вступу до МАУП у порівнянні з минулим роком?

Всі правила вступу до МАУП відповідають загальним правилам Міністерства освіти і науки України цього року. Найвагоміші зміни відбулися у правилах прийому для випускників минулих років. Випускники школи 2007 навчального року можуть вступати на перший курс заочної форми навчання за результатами внутрішнього академічного тестування з трьох дисциплін в залежності від напрямку навчання. Випускники ж 2008 та 2009 років для вступу в МАУП на будь-яку форму навчання можуть подавати сертифікати ЗНО цих років, але їм потрібно пройти незалежне оцінювання з третьої дисципліни в цьому році. Прохідний бал на навчання в порівнянні з минулим роком залишається незмінним – 124 бали з кожної дисципліни. Але якщо з профільної дисципліни абітурієнт отримав понад 170 балів, то кількість балів з двох останніх предметів значення не має. Абітурієнти ж, які мають освіту на рівні молодшого спеціаліста непрофільного напряму можуть вступити на третій курс навчання за результатами внутрішнього тестування з української мови та літератури, та історії України. А випускники 2010 року на будь-яку форму навчання повинні подати сертифікат ЗНО з трьох дисциплін – українська мова та література, історія України та ще одна з дисциплін на вибір, запропонованих Міністерством освіти і науки України. Цього року враховується також середній бал атестата.

- Що традиційно пропонує для студентів Академія?

Найперше і найголовніше в МАУП – найсучасніший рівень навчального процесу за освітньо-кваліфікаційними рівнями бакалавр, спеціаліст, магістр, які впроваджуються шляхом застосування прогресивних вітчизняних та зарубіжних форм організації навчального процесу, використання сучасних інформаційних технологій, активних методів навчання, практичних ситуацій тощо. Викладачі практикують ефективні позааудиторні форми навчання. Це участь студентів у щорічних міжнародних конференціях, конкурсах, фестивалях, дискусійних засіданнях із залученням професійних вчених, науковців, практиків тощо. Академія здійснює навчання за сучасною європейською освітньою моделлю – викладач-вчений, навчальне наукове об’єднання студентів та студентська творча науково-дослідна робота забезпечують перманентне набуття знань. Крім того, в Академії існує велика кількість наукових, творчих, спортивних та інших гуртків, зокрема, народний ансамбль танцю «Перлина», вокальна студія «Глорія», студентська збірна команда з футболу «МАУП-Єдність» та багато інших. Тому, навчаючись, студент може активно займатися позанавчальною діяльність відповідно до нахилів та уподобань.

- Які спеціальності, на Вашу домку, користуватимуться попитом абітурієнтів у цьому році, а на які очікується недобір?

Насьогодні, на вибір абітурієнта 2010 року МАУП пропонує 10 галузей знань, 16 напрямків підготовки, 18 спеціальностей та 85 спеціалізацій. Найпопулярнішою зараз є професія менеджера, юриста, бухгалтера, економіста, банкіра, психолога, дипломата, політолога, управлінця в галузі туристичного та готельного бізнесу тощо. По закінченню навчання студент отримує диплом державного зразка, оформлений відповідно до міжнародних стандартів, що дає змогу працювати за кордоном. За даними багатьох соціологічних опитувань економічні спеціальності на сьогоднішній день залишаються найбільш привабливими і популярними серед абітурієнтів, за ними у рейтингу популярності йдуть юриспруденція та психологія. Думка про те, що економісти в період фінансової криси не будуть користуватися попитом – не виправдовується. У наш час в країні спостерігається дефіцит професійних фінансистів, бухгалтерів, банкірів, маркетологів тощо.

До уваги абітурієнтів! У 2010 році Академія пропонує нові спеціалізації: управління обчислювальним процесом, менеджмент торгівельної та комерційної діяльності, менеджмент спортивного туризму, програмне забезпечення автоматизованих систем, інформаційна політика та PR міжнародних зв’язків.

- Як Академія підтримує найбільш талановитих студентів? Чи є система заохочення, можливість проявити себе, наприклад, у науковій роботі?

Так, в Академії діє система заохочення для талановитих студентів. Наприклад, студентам-переможцям першого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт надається знижка в оплаті за пів року навчання. Студентам-переможцям другого конкуру наукових робіт встановлено грошову премію, а студентам-переможцям першого етапу всеукраїнської олімпіади надаються пільги в оплаті за навчання на один рік. Також для студентів-переможців другого етапу всеукраїнської олімпіади надаються пільги в оплаті за навчання терміном на один рік. Я вважаю, що така система заохочень спонукає студента до глибоких знань та прагнення проявити себе.

- Чи сприяє Академія отриманню практичних знань в процесі навчання? Чи мають студенти можливість працювати, з якого курсу, на яких умовах?

Академія особливу увагу надає практичній підготовці студентів. Так, у навчальному процесі використовуються ігрові методики, форми інтерактивного навчання. В арсеналі кафедр – сучасні прикладні програмні засоби – бізнес-ресурс, управління проектами, технологія бізнес-планування, система управління підприємством, практичний аналіз тощо. Ми постійно залучаємо провідних фахівців-практиків певної галузі знань проводити майстер-класи. Крім того, Академія забезпечує практики у базових установах, де студенти мають можливість ознайомитися з майбутньою професією і набути необхідні практичні уміння та навички. В Академії діє Центр організації практики, працевлаштування студентів та роботи з випускниками, який забезпечує організацію та проходження різноманітних практик у провідних установах. Звісно, дати оцінку випускникам можуть роботодавці. А у працевлаштуванні випускників Академії зацікавлені представники провідних міжнародних компаній, фінансових організацій, різноманітних державних структур. Наприклад, у 2009 році одна з провідних міжнародних аудиторських компаній нагородила наших студентів грамотами у номінації «Кращий випускник».

- Чи мають можливість абітурієнти поближче ознайомитися з умовами навчання в Академії? Які з цією метою проводяться заходи?

Так, звісно для абітурієнтів двері Академії завжди відкриті – всі бажаючі навчатись можуть відвідати МАУП і ознайомитися з системою навчання в нашому виші. Крім того, ми проводимо програму «День відкритих дверей», коли студенти можуть не лише почути корисну інформацію про особливості навчання в Академії, а й отримати знижку в навчанні. Тож, якщо ви бажаєте більш детально ознайомитися з умовами навчання – завітайте на найближчий «День відкритих дверей», який відбудеться 17 липня.

Поділитися посиланням: