Про Академію

Меню

МАУП провела VI Всеукраїнську науково-практичну конференцію «Державне управління та місцеве самоврядування в Україні в контексті європей

18 Листопада 2011 11:19

17 листопада в Міжрегіональній Академії управління персоналом відбулася VI Всеукраїнська Міжнародна науково-практична конференція «Державне управління та місцеве самоврядування в Україні в контексті європейської інтеграції».

Проблеми державного будівництва в Україні охоплюють багато аспектів та складових, однією з яких  є розбудова системи державного управління і місцевого самоврядування. При трансформації політичної системи постає питання формування громадянського суспільства, яке є посередником між державою та громадянином, і тому проблема державного управління і місцевого самоврядування є надзвичайно актуальною.

Роботу конференції відкрив проректор з наукової роботи, доктор політичних наук, профессор Микола Федорович Головатий, який зазначив: «Актуальною ця проблематика є в контексті того, якою може бути модель цього управління. В даному випадку Україна орієнтується на європейську систему державного управління, але запозичення іноземних моделей державного правління не є оптимальним  виходом, тому що є власна історія, генезис, національна багаторічна традиція. І тому проведення у Міжрегіональній Академії управління персоналом наукового проекту з проблем державного управління в умовах національних, політичних, соціальних трансформацій України є дуже актуальними. Всі проблеми державного управління і місцевого самоврядування безумовно не схарактеризуєш, але наше завдання в науковому пошуку сказати свою думку та показати своє бачення цієї ситуації. Сьогодні будуть виступати поважні люди, науковці, до думки яких необхідно прислухатися».

За попередні роки конференцій у послідовній розмові учасники обговорювали різні теми сьогодення:  розбудова політичної системи, формування соціального інституту в державі,  взаємини між державою та суспільством в новій Україні та інші.  Одним із результатів таких зібрань стало те, що у світ вийшли шість збірників, які вмістили неоціненні роботи тих, кому не байдуже сьогодення та майбутнє країни.

На конференцію були запрошені представники від різних кафедр Академії, інших українських Інститутів та Університетів, співробітники, провідні фахівці, науковці Національної Академії державного управління при Президентові України, заступники міністрів, зокрема з Міністерства праці та соціальної політики, магістранти, докторанти, аспіранти МАУП та студенти старших курсів. В традиціях Академії запрошувати молодь на конференції та друкувати результати їхніх наукових пошуків.

У своєму виступі доктор наук з державного управління, професор Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» Василь Степанович Куйбіда, дав невеликий коментар з приводу теми конференції: «За останні роки в країні сталися разючі економічні та політичні зміни, тому цілком виправдано проведення цієї конференції та розгляду головної її теми за допомогою широкої дискусії. Я впевнений, що сьогодні адміністративно-територіальна реформа вже не створить необхідних державі соціально-економічних можливостей для побудови міцної та сильної країни, посиливши її конкурентноспроможність». На думку Василя Степановича позбутися недоліків в управлінні державою можна лише шляхом перезаснування держави, повернення довіри народу до країни, прийняття нової Конституції, сформування нових органів влади, необтяжених минулими помилками. І вже тоді слід проводити соціально-економічні реформи.   

В ході конференції учасники познайомилися з доповідями багатьох вчених, зокрема, почули виступ доктора політичних наук, доцента, Івана Павловича Бідзюри, який підготував доповідь: «Проблеми управління поліетнічними суспільствами в умовах глобалізаційних та цивілізаційних викликів». Естафету виступів підхопив доктор політичних наук, професор Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова Іван Михайлович Варзар з темою виступу: «Відношення правління і управління у кратологічних аспектах». Подальша робота конференції продовжилася  виступами  багатьох інших науковці, яких хвилює доля держави.

VI Всеукраїнська науково-практична конференція «Державне управління та місцеве самоврядування в Україні в контексті європейської інтеграції» зібрала небайдужих та свідомих представників наукового світу, результатом плідної роботи форуму науковців стала цікава дискусія над питаннями сьогодення.

Поділитися посиланням: