Про Академію

Меню

«Майбутнє за молодим поколінням!» - Василь Куйбіда

26 Березня 2014 10:38

25 березня у конференц-залі Міжрегіональної Академії управління персоналом відбулася зустріч студентів, викладачів та працівників з відомим українським діячем Василем Куйбідою.

Василь Куйбіда – український політик, громадський діяч, науковець, народний депутат України 5-го та 6-го скликань, голова Народного Руху України, голова консультативної ради Асоціації міст України, президент Всеукраїнської асоціації магістрів державного управління, міський голова Львова червень 1994-квітень 2002.

Зустріч в Академії стосувалася роздумів політика щодо сучасних події в Україні та варіантів вирішення кризової ситуації, яка склалася у державі. Василь Степанович почав свою розповідь з ушанування пам’яті українського політика, публіциста, колишнього голови Народного Руху України В'ячеслава Чорновола. Розповідаючи про політичні погляди В.Чорновола,  Василь Куйбіда зосередив свою увагу на темі гасел. Зокрема він відзначив, що Чорновіл  вмів ставити гасла для досягнення мети. А тому закликав не обмежуватися українському народу лише ними, але й діяти. В. Куйбіда назвав В.Чорновола першим із «Небесної сотні», хто зробив спробу до національного державотворення. Василь Степанович провів паралелі між розвитком подій в історії та розвитком сучасної України і підкреслив, що сьогодні ми – українці – мусимо покладатися на себе.

Питання розвитку держави досить важливе для молодого покоління українців, а тому студенти та працівники Академії під час зустрічі ставили чимало цікавих і важливих запитань політикові. Серед них були наступні.

  • Яке місце  у своїй концепції «Соціум і державотворення» відводив молоді В.Чорновіл?
  • Чорновіл вважав, що майбутнє за молодим поколінням. Ми включаємо молодих людей у політичну роботу Народного Руху України, щоб вони будували українську державу. Сьогодні молоді люди роблять свої внески у життя, аби завтра життя було для них!
  • Які Ваші думки щодо подальших дій в Криму?
  • В Криму живуть різні люди, які люблять Росію і які люблять Україну. Те, що сталося на півострові, можна було зупинити на різних етапах. Нажаль, сьогодні тільки силою ми можемо  зупинити агресора, а не вмовляннями.
  • Якими ви бачите подальші відносини між Україною та Росією?
  • Дуже нерозумно бажати собі сусіда ворога. Ми маємо вибудовувати стосунки з Росією як «рівний з рівним». Тобто «Ви нам посміхаєтесь – і ми Вам посміхаємось», «Ви з ломом -  і ми з ломом».
  • Яке Ваше ставлення до мовного питання в Україні?
  • Мовна політика стала одним з елементів розколу української державності. Нам довго навязували думку, що на українській землі можуть існувати різні мови. Проте в Україні має бути державною лише одна мова – українська. Як і в Росії одна державна мова – російська.  Ми– українці – зможемо порозумітися лише на основі культури державотворчої нації!

Наприкінці зустрічі Василь Куйбіда звернувся до присутніх із напутнім словом:«Щиро зичу  усім вам відчуття сили та власної значущості в нашій українській державі!»

Ольга Коробій