Про Академію

Меню

Ми – українці! Перший урок для ліцеїстів МАУП

02 Вересня 2013 16:51

Ніч упаде в моря,
Зійде ясна зоря,
А посеред степів
Знов зацвіте калина.
Чуєш козацький спів,
Пісню її синів.
Стане із вічних снів
Україна!

Володимир Шовкошитний
«Боже, дай Україні волю!»

2 вересня у кіноконцертному залі «Україна» пройшов перший цього навчального року урок для учнів Ліцею МАУП під назвою «Ми – українці!» Урок мав дві частини: про цінність української незалежності та відповідальність українця поспілкувався з ліцеїстами відомий український поет, прозаїк та публіцист, громадський діяч, депутат Верховної Ради України від І-го скликання, перший заступник голови Спілки письменників України Володимир Федорович Шовкошитний; другу ж частину уроку склав виступ відомого кобзаря, лірника, Народного артиста України, лауреата премії ім. Т. Г. Шевченка Василя Григоровича Нечепи. Концерт став 138-им з-поміж 200 запланованих концертів у мистецькому марафоні «Уклін тобі, Тарасе» до 200-річчя з дня народження Тараса Григоровича Шевченка.

Володимир Шовкошитний наголосив на тому, що українці є титульною нацією на своїй землі, і відтак несуть на одну відповідальність більше, аніж зазначено в Конституції України, - а саме відповідальність за всі справи у нашій державі. Він підкреслив, що настає час молодого покоління – непростий, але сповнений  важливих змін, і молодому поколінню дуже важливо пам‘ятати й шанувати прадавню історію свого народу, пишатися видатними українцями, берегти пам‘ять про них.

Василь Григорович Нечепа виступив з уривками із власної кобзарської програми «Через віки і серця. Спогади про Тараса», виконавши безсмертні «Гомін, гомін по діброві…», «Ой морозе-морозенку…», «Ми - українці!», «Ой ти дівчино, з горіха зерня»… На завершення Василь Григорович подарував слухачам пісню на слова Василя Симоненка «Скажи, хіба не фантастично?..»

На цій хвилюючій ноті перший урок підійшов до кінця. Наступні лекції пройдуть у новому корпусі Ліцею МАУП на Червонозоряному проспекті, 146.

Побажаємо ліцеїстам успішного навчального року, наснаги та нових звершень!

 

Марина Лавренчук

Поділитися посиланням: