Про Академію

Меню

Милосердними не народжуються. Милосердними стають

13 Жовтня 2008 13:56

 

 11 жовтня весь світ відзначив   День   хоспісів. На передодні цього дня в Міністерстві охорони здоров’я України пройшла прес-конференція на тему: “Хоспісна та паліативна допомога в Україні: права людини”, організована Всеукраїнською Асоціацією паліативної допомоги за участі Міністерства охорони здоров’я України.

Це не лише проблема Міністерства охорони здоров’я України, а й соціальних служб та громадських організацій та й  взагалі всього суспільства зауважив заступник міністра охорони здоров’я України Зиновій Митник. Адже такої допомоги потребують в Україні понад півтора мільйона людей. І право кожної людини, яка зіткнулася з бідою, отримати достойний догляд в останні дні свого життя. Тільки на чию ще допомогу можна сподіватися   таким пацієнтам окрім українських медиків? Це вже питання...
 
Головне завдання сьогодні в країні якомога більше донести до суспільства існуючу проблему  зазначив Директор Інституту паліативної та хоспісної медицини Юрій Губський, який вважає, що розв’язання проблеми полягає у комплексній співпраці влади, громадських організацій, церкви та розвитку благодійництва, спрямованого на допомогу невиліковно хворим.

 „Допомога помираючому - це не робота, це – служіння ближньому” з такою настановою до присутніх звернувся отець Геннадій, який представляв Українську Православну Церкву. Це той напрямок надання допомоги, при якому в першу чергу мають надавати спеціально підготовлені фахівці. Саме всебічну допомогу мають надавати медичні сестри та брати милосердя, яких нині в суспільстві не готують.   Не залишилась осторонь студентська молодь МАУП. Саме в цей день минулого року студентська рада Академії, яка була учасником прес-конференції „Паліативна допомога: батьки та діти разом!” як автор Міжнародного проекту „Біди чужої не буває!” долучилася до однієї з найголовніших проблем українського народу. Ініціативою студентської ради Академії минулоріч став щомісячний збір коштів у розмірі 1грн. з кожного студента МАУП та передача цих коштів для будівництва Центру медико-соціальних послуг „Милосердя”. Ініціатива високо оцінена учасниками прес-конференції як слова вдячності студентській молоді МАУП  до небайдужості української нації. „Це той патріотизм, громадська позиція, прояв милосердя до людей, які так просять нашої допомоги та сподіваються на турботу про них”, – відзначила Світлана Мартинюк-Гресь. Хочеться вірити, що й інші ВУЗи долучаться до такої акції і тим самим зможуть допомогти людям, життя яких без надії. 12 гривень на рік можуть значно полегшити страждання українського народу будь якого регіону, якщо їх віддати від щирого серця. Президент Всеукраїнської Асоціації паліативної допомоги (допомоги людям з обмеженим прогнозом життя) Світлана Мартинюк-Гресь звернулася до всіх засобів масової інформації: „Не будьте осторонь від проблем, з якими стикаються люди. Від правдивого репортажу залежать долі майже півтора мільйона пацієнтів, що потребують паліативної допомоги. Знайдіть час   в ефірі чи виділіть шпальту газети про буденне життя хоспісу, відділення сестринського догляду чи життя одинокої прикутої до ліжка людини. Доносьте інформацію не тільки в переддень, а постійно. Сійте зерна милосердя і проростатиме велике поле добра та турботи про ближнього. Воно вам віддасться сторицею”.