Про Академію

Меню

Міжнародна науково-практична конференція «Ціннісні пріоритети освіти у ХХІ столітті: інтеграція, творчість, інновації» в МАУП

25 Травня 2009 16:15

Роль і значення освіти в умовах незалежної держави стає все більш актуальною протягом багатьох років. Численний колектив науковців, викладачів, педагогів МАУП з року в рік докладає все нових зусиль, аби конструктивно вплинути на процеси радикальної перебудови освіти, яка б відповідала як загальнонаціональним вимогам, так і міжнародним потребам. Про те, що в галузі освіти все ще існує надто багато невирішених проблем, що серйозно гальмують суспільний розвиток, формування принципово нових відносин в усіх сферах життя, яскраво засвідчила Міжнародна науково-практична конференція «Ціннісні пріоритети освіти у ХХІ столітті: інтеграція, творчість, інновації», яка відбулася днями в МАУП. Учасники конференції – науковці, викладачі МАУП, представники з навчальних закладів Дніпродзержинська, Закарпаття, Сум, Кіровограду та освітяни з Угорщини. Всі учасники конференції широко і ґрунтовно обговорювали широке коло проблем освіти, пропонували своє бачення освітнього процесу, підтримували пропозиції учасників, вели дискусійну розмову.

У вітальному слові ректор Міжрегіональної Академії управління персоналом Валерій Борисович Захожай зазначив, що освітні процеси з року в рік турбують людство: «На сьогоднішній день практично відсутнє реформування вищої освіти до потреб інтенсифікації економічного розвитку України».

Зі своєю доповіддю на тему: «Українська освіта в умовах соціальних трансформацій: проблема вибору моделі і векторів розвитку» виступив проректор з наукової роботи МАУП Микола Головатий, який охарактеризував основні проблеми в освіті України. «В Україні існує власна педагогіка, методика, яка не потребує запозичень кращих зразків європейської освіти», - зазначив Микола Федорович.

Народний депутат України Раїса Сорочинська звернулася до всіх присутніх запевняючи, що в парламенті буде прийнятий законопроект «Про вищу освіту». Стосовно розвитку освіти в Україні Раїса Миколаївна зазначила: «Я підтримую всі форми освіти, зокрема розвиток інноваційних технологій».

Про орієнтацію освіти на потреби особистості розповів головний науковий співробітник Науково-дослідного інституту демографії і соціальних досліджень НАН України Геннадій Дмитренко: «Потрібно шукати ту модель, яка б відповідала нашим потребам. Під час навчання у школі важливо, щоб вихованець досяг самопізнання».

Заступник директора Департаменту фінансового забезпечення Державної податкової адміністрації України Наталія Безпала у своєму виступі запевнила важливість створення державних підприємств. «Хочу сказати, що не існує приватної освіти, а є лише освіта з недержавною формою власності», - наголосила Наталія Олександрівна.

Наукова доповідь директора Дніпродзержинського інституту економіки і менеджменту С. Наливайка була присвячена ролі інноваційної освіти у формуванні ідеології стійкого розвитку України.

Директор Інституту менеджменту та бізнесу ім. Б.Хмельницького МАУП Олена Баєва навела чинники впровадження конкурентноспроможності.

Ці та ряд інших повідомлень науковців довели, що в умовах нестабільності та кризових ситуацій проблеми освіти у наш час є досить актуальними і потребують негайного вирішення.

Поділитися посиланням: