Про Академію

Меню

Міжнародна науково-практична конференція «Шляхи подолання наслідків світової фінансово-економічної кризи»

25 Березня 2009 09:59
 
 

 24 березня Українсько-Арабський інститут міжнародних відносин та лінгвістики ім. Аверроеса МАУП провів Міжнародну науково-практичну конференцію «Шляхи подолання наслідків світової фінансово-економічної кризи». На конференції розглядалися негативні тенденції соціально-економічного розвитку країн світу в умовах поглиблення світової фінансово-економічної кризи з метою пошуку оптимальних рішень щодо стабілізації фінансово-економічної і суспільно-політичної ситуації в Україні. Обговорення наукових підходів фахівців різних країн до мінімізації впливів системної світової фінансової кризи та засобів підвищення ефективності зовнішньоекономічних зв’язків може стати корисним для опрацювання сумісної стратегії її подолання.

На конференції були присутні гості з дипломатичних представництв: Пан Дато Абдулла Сані бін Омар Надзвичайний і Повноважний Посол Малайзії в Україні, Пан Утаві Алі Абдулкарім Другий Секретар Посольства Республіки Ірак в Україні, Пан Мубарак Муса Радник з інформаційних питань посольства Палестини в Україні, Пан Тарик Аль Хинді Радник з фінансових питань Посольства Сирійської Арабської Республіки в Україні, Пан Ясір Момані Радник з питань культури Посольства Хашемітське королівство Йорданія, Абултеф Нидаль Джадович представник з посольства Кувейт, Доктор Заідія Мухаммед – секретар громадської організації україно-сирійської дружби.

З вітальним словом до аудиторії звернувся ректор Міжрегіональної Академії управління персоналом Валерій Захожай, у якій підкреслив актуальність винесених на обговорення питань. Першим з доповіддю на тему «Проблеми формування політичної системи суспільства в умовах соціальної трансформації» виступив проректор з наукової роботи, завідуючий кафедрою політології Микола Головатий. У ході розмови Микола Федорович визначив складові політичної системи взагалі, охарактеризував політичне становище України, проаналізував сучасні проблеми в економіці та державному устрої держави. Крім того, він навів власне бачення виходу із кризи шляхом створення державної антикризової програми і менеджменту, зорієнтованих на подолання її наслідків. Про важливість проведення даної конференцій висловився у своєї доповіді Радник посольства Палестини Мусса Мубарак: «Результат цієї конференції буде корисним для врегулювання міжнародних конфліктів». На закінчення свого виступу Мусса Мубарак назвав можливі шляхи виходу із кризи: «Фінансова криза потребує загальних зусиль з боку керівників усього світу, щоб врегулювати економічні відносини між розвиненим країнами і країнами, що розвиваються». Інтеграційним процесам, зокрема у сфері освіти, була присвячена доповідь генерального директора Науково-методичного інституту міжнародної освіти та проблем управління МАУП Надії Чернухи. У доповіді директора Українсько-Арабського інституту міжнародних відносин та лінгвістики ім. Аверроеса Лілії Шостак було зазначено, що головним завданням у попередженні кризових явищ в Україні є подолання зростаючих темпів безробіття з визначенням стратегічних партнерів у зовнішньоекономічних відносинах на прагматичних засадах. На думку директора Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування ім. Алієва Івана Бідзюри для успішного подолання фінансово-економічної кризи потрібен не лише чіткий план дій, а й нові інституції. Інші учасники конференції також висловили власне бачення ситуації, яка склалася в державі, та запропонували можливі шляхи вирішення актуальних проблем сьогодення.

Важливість проведення таких конференцій полягає в тому, що небайдужі до проблем сьогодення фахівці мають можливість поділитися власними думками, обговорити певні болючі питання та запропонувати можливі шляхи їх пом’якшення. Студенти, які були присутні на конференції, поповнили багаж знань, необхідних для того, щоб орієнтуватися в проблемах сучасного світу.

Поділитися посиланням: