Меню

Молитва у мирі, любові та єдності

24 Липня 2014 14:10

Високим і коштовним є внесок Православної Церкви в державотворчу культуру України, її історію та культуру. Осмислюючи цей внесок, крокуючи шляхом розбудови духовного життя студентства та сучасного української суспільства, Міжрегіональна Академія управління персоналом, постійно вшановує день пам’яті видатних українських діячів держави, культури, мистецтва та Християнської Церкви.

  

 24 липня у день церковного свята святої рівноапостольної великої княгині Ольги духовенство, керівництво, працівники Президентського університету, викладачі, студенти та робітники Академії вшанували святу княгиню. Біля пам’ятника святій рівноапостольній княгині Ольги, навпроти Інституту міжнародної економіки та фінансів ім. княгині Ольги протоієрей Діонісій Мартишин, доктор бого­слов’я, директор духовно-просвітницького Центру імені Святих Апостолів, завідувач кафедри православної культури  та теології МАУП провів молебень та проголосив проповідь.  Наприкінці молебню священик поблагословив святими іконками святої Ольги усіх, хто був присутній на церковній службі.

  

В літопис життя Святої Русі та Української Православної Церкви золотими літерами вписана духовна та політична діяльність святої рівноапостольної княгині Ольги. «Повість временних літ» оспівує святу такими словами: «Вона предтеча християнської землі, як рання зірниця перед сонцем і як зоря перед світанком... Вона перша від Русі ввійшла в царство небесне, тому руські сини хвалять її як начальницю, бо й по смерті вона молить Бога за Русь».

Свята Ольга без усілякого перебільшення належить до справжньої духовної й політичної еліти українського народу, вона  перша християнка на великокняжому престолі Києва, перша просвітителька й вчителька православної віри на Святій Київській Русі. Її хрещення, навернення до Бога, особиста відданість Євангелію створили благодатні умови прийняття нашим народом православної віри. Свята Ольга заклала перші камінці у фундамент християнізації України, соціального та суспільного життя української держави.

Свята Ольга належить до найсвітліших жіночих постатей Православної Церкви. Православна Церква у богослужбових текстах прославляє святу Ольгу такими похвалами: «Наче сонце, засяяла нам твоя преславна пам'ять, Ольго богомудра, мати князів руських…Ти наша велич і похвала, Ольго богомудра, бо тобою ми визволилися від ідольської омани... Сильна наче львиця, одягнена силою Святого Духа... Чиста наставнице закону й учителько Христової віри, прийми похвалу від недостойних рабів, і молися до Бога за нас, що свято вшановують твою пам'ять».

У істориків та богословів немає сумніву, що свята Ольга, ставши християнкою, хотіла, щоб і її народ прийняв православну віру, однак, з огляду на тодішні по­літичні обставини в державі, вона не наважилась запровадити всезагальне хрещення усього народу Київської Русі. Цей благодатний та благословенний крок зробив її онук святий рівноапостольний великий князь Володимир Великий.

Молитва до святої рівноапостольної великої княгині Ольги

О свята рівноапостольна княгине Ольго! Першоугоднице руська, тепла за нас перед Богом заступнице і молитовнице. До тебе вдаємося з вірою і з любов'ю благаємо: будь нам в усьому доброму помічницею і сподвижницею. Як ти за життя намагалася просвітити праотців наших світлом святої віри і навчити їх творити волю Господню, так і нині, перебуваючи в небесних оселях біля Престолу Божого, богоприємними твоїми молитвами допомагай нам — усім, хто навчає, навчається та працює в Академії нашій у просвіщенні розуму і серця нашого світлом Христового Євангелія, щоб ми вдосконалювалися у вірі, благочесті й любові Христовій.

О свята рівноапостольна княгине Ольго!Тих, що крокують шляхом науки, освіти, виховання, інтелектуального звершення та пізнання світу, настав на шлях мудрості, розуму та просвітництва, тих, що у скорботах і убогості, утіш; тим, що у бідності, подай руку допомоги; покривджених і тих, хто терпить напади від ворогів видимих і невидимих, захисти, а засліплених єресями, розколами, ворожнечею та неправдою, відпалих від істинної віри православної братів та сестер наших у Церкву, Єдину, Святу, Соборну і Апостольську наверни. Виблагай для нас — усіх, хто навчає, навчається, працює в Академії нашій і усього українського народу у Всещедрого Бога всілякі блага, потрібні для життя земного і вічного, щоб ми, богоугодно у мирі, любові, єдності та порозумінні завершивши життя наше, сподобилися стати спадкоємцями в Царстві Христа Бога нашого, Якому з Отцем і Святим Духом належить всяка слава, честь і поклоніння на віки віків. Амінь.

                                                                                                                                                                                         Підготував

духовно-просвітницький Центр

                                                                                                                                                                                імені Святих Апостолів 

Поділитися посиланням: