Про Академію

Меню

МОНУ нагородило голову Студентської Ради МАУП

27 Червня 2008 15:50

Недавно в Міністерстві освіти і науки України відбулося засідання Студентської Ради Києва, в якому взяли участь, зокрема, і представники органів студентського самоврядування Міжрегіональної Академії управління персоналом. Користуючись нагодою, представник Міністерства, радник міністра освіти і науки України Дмитро Кулібаба за активну громадянську позицію та продуктивну роботу у розвиткові студентського самоврядування, неабиякий внесок у розбудову громадянського суспільства, в урочистій обстановці відзначив студентів-активістів, які неабияк виявили себе на цій ниві. Серед нагороджених (переважно керівників активно діючих студрад вищих навчальних закладів Києва) виявився і голова Студентської Ради Міжрегіональної Академії управління персоналом Максим Кухар. Дмитро Кулібаба так прокоментував його нагородження: «Цей активний діяч провів не один день пікетуючи Міністерство освіти і науки України, але він захищав права студентів, то ж ми не могли не нагородити його за це». З привітальним словом та подяками активістам студентського самоврядування від Київської міської державної адміністрації виступив також Павло Білоніжко, заступник начальника управління сім’ї, молоді та спорту КМДА.

Під час засідання обговорено заходи Студентської Ради Києва на перший семестр 2008-2009 навчального року, питання експертної комісії з моніторингу забезпечення діяльності органів студентського самоврядування, а також Закон України «Про вищу освіту» у новій редакції. З ініціативи представника МАУП розпочато роботу над створенням єдиної відкритої бази даних по наукових заходах, які відбуваються в навчальних закладах столиці. Мета такого ресурсу – інформування та залучення, перш за все до наукових конференцій, вузькопрофільних спеціалістів і, відповідно, створення більш суттєвого предмету для обговорення у кожному конкретному випадку. Крім того, додатково під час обговорення порушено питання проведення першої лекції у навчальних закладах на тему студентського самоврядування.

Також обрано експертну комісію, яка займатиметься аналізом роботи органів студентського самоврядування та, якщо виникне така потреба, розробкою пропозицій щодо поліпшення їхньої роботи. Ініціатора створення комісії, координатора роботи Студентської Ради Києва Євгенію Малих підтримали як члени Студентської Ради, так і представник Міністерства.

Гарячі дискусії зав’язалися з приводу нової редакції Закону «Про вищу освіту». Студенти різних ВНЗ висловлюють серйозне занепокоєння змінами, які планують внести до Закону. Так, положення нової редакції передбачають обов’язкове відпрацювання впродовж трьох років для студентів державної форми навчання. Це, на думку молоді, дуже негативно позначиться на заробітній платні та умовах роботи для випускників ВНЗ, зменшить конкуренцію у певних сферах, і, як наслідок, погіршить якість роботи та можливості для розвитку молодих фахівців. Крім того, така норма прямо суперечить Конституції України, положенням українського та світового законодавства, які передбачають право на безплатну вищу освіту. Тож студенти обговорили можливості для впливу на законодавчий процес на даному етапі. Для оперативної роботи щодо даного питання обрано робочу групу, яка представлятиме позицію СРК. На пропозицію президії СРК до її складу (як юрисконсульт) увійшов і представник МАУП. Тож побажаємо Студентській Раді Києва не зламатися в черговому протистоянні, боротьбі за свої права, за можливість цивілізовано їх захищати і, зрештою, за наше майбутнє.

Володимир Патола

Поділитися посиланням: