Про Академію

Меню

Мотив для двох – у МАУП вдруге пройшов пісенний конкурс дуетів

17 Лютого 2011 16:17

Співати люблять усі, адже музика вивільняє усе краще в людині і єднає душі. Саме це спробували довести учасники конкурсу «Мотив для двох сердець», який  вдруге пройшов у Міжрегіональній Академії управління персоналом.

Минулого року завдяки моді на співочі конкурси у студентів МАУП виникла ідея створити в Академії таке свято пісні, яке б допомогло реалізувати свої таланти та здібності на сцені рідного вузу. За підтримки Департаменту виховної роботи Академії керівника музичної студії «Gloria» Анни Кольберт  ініціатива студентів втілилась у життя і результатом став музичний конкурс «Мотив для двох сердець», який вже другий рік поспіль не залишає байдужим жодного студента та співробітника Академії. Учасники ретельно готувались і докладали всіх зусиль, аби гідно виглядати на сцені: кожний нюанс пісні, вокалу, рухів був ретельно продуманий на репетиціях. Всі пари  дуже яскраво виглядали та прекрасно представили свої образи, зокрема, завдяки своїм костюмам, за що журі нараховувало додаткові бали, цьому посприяла активна допомога начальника відділу культурно-естетичного виховання  та студентського туризму Оксани Науменко. 

Всі учасники очікували від конкурсу шалених емоцій, драйву та величезного заряду позитиву! А також прагнули розкрити свої здібності та здобути новий досвід. Усі конкурсанти підтвердили, що кожна людина - в душі актор. Учасники проявили себе як в драматичному, так і комедійному стилі, виконуючи пісні у різних жанрах: сучасний хіт, народна пісня, композиція в стилі ретро, лірична та жартівлива постановка тощо.

Після привітання та вступного слова двох яскравих конферанс’є прийшла черга привітати вельмишановне журі, до складу якого увійшли:

  • Микола Головатий – проректор з наукової роботи МАУП, голова журі;
  • Вікторія Галайдюк – заступник начальника управління у справах сім’ї, молоді та спорту Голосіївської районної в місті Києві державної адміністрації;
  • Денис Крутько – соліст вокального ансамблю «Конкорд»;
  • Марія Сала мін – солістка муніципального хору «Крещатик»;
  • Наталія Кравченко – директор школи вокальної майстерності «Openvoise», магістр мистецтвознавства, лауреат міжнародних конкурсів;
  • Оксана Сологуб – золотий голос Академії
  • Катерина Кольберт – керівник ансамблю «Фаворит», солістка хору «Кредо».

Журі та глядачі  притихли в очікуванні на дійство, камери та фотоапарати налаштовані, конкурсанти в останнє збираються з духом, і от, нарешті, напутні слова ведучих  розпочали довгоочікувані виступи.

Конкурсну програму розпочали народною піснею «Ой, да не вечер…» Тетяна Колесникова з  Володимиром  Притулою, зачарувавши зал ліричним і ніжним виконанням. А в ході жартівливої театралізованої постановки  «Чемоданчик» Тетяна Василівна нагодувала зал пиріжками і встигла перевтілитися з образу продавщиці на вокзалі у розкішну панянку.

Морською тематикою пісні «Шаланды полные кефали», що спостерігалась у багатьох виступах, розважили аудиторію  Юлія Молдован з  Олексієм Стєкловим.  Однак пісня «Город, котрого нет» у їхньому виконанні яскравіше продемонструвала прекрасні голоси. Учасники прекрасно передали всю гамму почуттів та емоцій, виконуючи складну пісню, які потребували глибинного розуміння слів, музики та проживання їх на сцені. Олексій Стєклов поділився своїми враженнями від виступу: «Раніше я ніколи не брав участі у таких конкурсах і не очікував, що буде стільки хвилювань. В дійсності - це дуже емоційно і складно, коли перед тобою цілий зал в очікуванні на виступ і ти маєш грати і співати одночасно».

Виступ пари Людмили Біжик та Андрія Кравченка з піснею «Оранжевый галстук» вкотре продемонстрував неабиякий акторський талант виконавців, що разом з  яскравими  костюмами втілився у вибухову суміш, яка викликала шалені оплески слухачів. Також глядачі із задоволенням послухали красиву і надзвичайно мелодійну пісню «Аеропорти» у виконанні цієї пари.  

  

Дивували зал театралізованою постановкою на морську тему пара Івана Бахова та Катерини Агафонової з піснею «Єй, моряк!». Іван Степанович був неймовірно імпозантний у костюмі капітана, а Катерина – надзвичайно чарівна і зваблива у ролі зрадливої дівчини, що обрала «морського диявола». Однак пісня «Souslevent» продемонструвала зовсім інші, більш ліричні образи, крім того, це була єдина пісня у концерті, виконана іноземною мовою.

Ідеєю сценічної постановки за літературним твором Миколи Гоголя «Вечори на хуторі близь Диканьки» здивувала пара  Оксана Цвід та Олександр Тихоненко з піснею «Ти ж мене підманула». Справжні емоції та ревнощі вирували на сцені під час виступу, а сценічні костюми допомогли героям перевтімитися. Справжню казку представила ця пара «Піснею принца».

 

Поринути у чарівний світ дитинства запропонували глядачам під час виконання пісні  «Маленькая девочка маленькому мальчику» пара Ольги Змієвої та Радуана Хадуджа. Їхній спів, образи та діти, які танцювали навколо, розчулили зал своїми життєрадісними та щирими емоціями. Однак зовсім іншими постали ці учасники, виконуючи пристрасну пісню про пристрасне кохання «Черные глаза». Справжній талант – багатогранний.

Активну підтримку глядацької аудиторії отримала пара Христини Матвійчук та Юрія Піскуна з піснею«Не пара». Як зізналась у інтерв’ю Христина, саме на популярність та драйв цієї пісні ставили конкурсанти, переконані у тому, що вона посприяє їхній перемозі. Другою композицією пара обрала «Ветер перемен» і не помилилася, зал був зачарований красою пісні і особливо вокалом Христини.

Своїми ліричними виступами душу глядачів зачепила пара Ольги Зінько та Сергія Свінцова з піснею «Пісня про рушник», драматизм музики, слів та виконання не залишило байдужим жодного глядача, торкнувши найтонші струни сердець. У світ ретро-музики поринули глядачі разом з учасниками під час виконання веселої пісеньки «Черный кот».

 

Дуже романтичний та гармонійний виступ був у пари Вікторії Кузьменко та Ельчина Ялчуева з піснею «Мужчина и женщина», ця композиція продемонструвала, як звучить справжня любовна лірика у супроводі мелодійної музики і чистих юних голосів. Другу ж пісню «Восточные сказки» безперечно обирав Ельчин, тут пара змогла показати дещо інший бік кохання – пристрасть і ревнощі.

Хвилюючі емоції викликала пара Лариси Глушко та Хосейна Мірзаголі. Їхній вибір зупинився на репертуарі сучасної української групи «Океан Ельзи», обравши пісню під назвою «Не питай». Зал дуже позитивно сприйняв український рок вустами цих конкурсантів. «Смуглянка» у виконанні цієї пари також була тепло сприйнята слухачами. Лариса Глушко переконана, що успіх і в житті, і на сцені залежить від постійної роботи над собою: «Для мене велика сцена – це будь-яка сцена, де більше 10 чоловік, це дуже важка праця.  До лекцій, сценічних виступів як будь-якої справи треба готуватися фундаментально!»

Майже усі учасники-студенти мали багаторічну підготовку у співочому жанрі  та  практику виступів, чого не можна сказати про викладачів, однак вони намагалися не відставати від своїх підопічних, які їх всіляко підтримували.  

 Для багатьох з викладачів, за їхніми зізнаннями, цей конкурс був одним із найяскравіших у житті. Неможливо порівняти емоції від виступів перед студентською аудиторією  кафедри  і виступ зі сцени з мікрофоном у руці у світлі кольорових прожекторів, де у повітрі вирує справжній адреналін, а зал вибухає оплесками. Але саме досвід викладання та вміння тримати себе на публіці допоміг зібратися усім викладачам та відіграти на всі 100 відсотків яскраво і талановито.

Коли всі виступи були відіграні, прийшов час обрати кращих серед кращих. А поки журі радилося, на сцені виступали молоді та талановиті виконавці: Артур Янгаличев, Ельчин Ялчуєв, Юлія Молдован, Хосейн Мірзаголі, Христина Матвійчук, Катерина Агафонова та вокальний ансамбль «Конкорд», які відігравши дві пісні вийшли на сцену вдруге під крики публіки «браво» та «на біс». Вже другий рік поспіль, серця всього залу полонить гість Академії Ємін Самедлі.  Виступ цього молодого виконавця своєю віртуозною грою на гітарі та приголомшливим вокалом кожного разу викликає бурю позитивних емоцій.  Хлопець навчається у медичному університеті та  у майбутньому мріє стати хірургом: «Для мене музика - це ліпший товариш по життю. Погано мені чи добре, вона завжди поруч зі мною». Сподіваємося, що Ємін частіше виступатиме на сцені МАУП і радуватиме прихильників своїм талантом.   

Після недовгого очікування на сцену  вийшло вельмишановне журі для оголошення вердикту переможцям. Тож, результати розподілились за номінаціями.

«Приз глядацький симпатій» перемогла пара  Христина Матвійчук та Юрій Піскун;

«За волю до перемоги» - пара Лариса Глушко та Хосейн Мірзаголі

«Оригінальне виконання популярної пісні» - пара Катерина Агафонова та Іван Бахов

«Приз симпатії журі» перемогла пара Юлія Молдован та Олексій Стєклов

« Краще виконання народної пісні» - пара Оксана Цвід та  Олександр Тихоненко

«Відкриття конкурсу» - пара Ольга Змєєва  та Радуан Хадуджа

«Дует - гармонія» » - пара Вікторія Кузьменко та  Ельнич Ялчуев

Переможці:

ІІІ місце– отримала пара Тетяна Колеснікова та Володимира Притули

ІІ місце– отримала пара Ольга Зінько та Сергій Свінцов

І місце- отримала пара Христина Матвійчук та Юрій Піскун

Гран-прі:
здобула пара  Людмила Біжик  та Андрій Кравченко

У своєму інтерв’ю пара-переможець Христина Матвійчук та Юрій Піскун, яка отримала диплом І ступеня та «Приз глядацьких симпатій» зізналась, що вони інтуїтивно були впевнені у своєму успіху цього вечора. Жага до перемоги здолала всі бар’єри і принесла бажаний результат.

Учасниця конкурсу та володарка Гран-прі  Людмила Біжик переконана: «Я маю слугувати прикладом для інших, а працюючи з молоддю завжди залишаєшся молодим, стильним, красивим, толерантним та розумним. Саме у них ми маємо вчитися деяких речей, бо часом ми стаємо консерваторами і нічого не хочемо у собі змінювати. А сьогодні потрібно крокувати нога в ногу з сучасністю».

Своїми враженнями від конкурсу з нами поділився і проректор з наукової роботи  МАУП, минулорічний володар «Гран-прі» «Мотив для двох сердець», а цьогорічний голова журі Микола Федорович Головатий: «Підготовка професійного фахівця передбачає не просто озброєння фаховими знаннями, але і всебічний розвиток людини, її талантів та здібностей, спілкування з людьми. Це розвиток комунікативних навичок, вміння демонструвати себе на публіці, вміти реалізовувати свій талант. Проведення щорічних конкурсів, пов’язаних з музичною обдарованістю дітей, з любов’ю до пісні, танцю, в Академії стають популярними і традиційними. Я переконаний, що за такими конкурсами майбутнє. Інтерес до них надзвичайно великий, оскільки це дійсно створює атмосферу для життя, спілкування, розвитку і самовдосконалення. Такі конкурси потрібні і ми будемо проводити їх і надалі»

Свято пісні підійшло до свого фіналу, місця розподілені серед кращих, все, що хотілось, все втілилось на сцені. Кожна пара показала високі результати своєї праці. Ми дякуємо їм за позитивні емоції, які вони подарували цього вечора і бажаємо натхнення на нові образи, ролі та ідеї своєї самореалізації у цьому житті під назвою «Театр».   

Поділитися посиланням: