Про Академію

Меню

Муаз Бшарат – майбутній міжнародний юрист

17 Вересня 2011 09:58

Як відомо, в МАУП навчаються багато студентів з різних країн світу, серед них чимало приїздять з арабських кран, так само як сьогоднішній аспірант МАУП Муаз Бшарат прибув з Палестини. Муаз приїхав навчатися в Україну ще у 2003 році і став одним з найактивніших студентів Міжрегіональної Академії управління персоналом, тож знайомтеся – Муаз Бшарат.

Муаз Бшарат

Муаз, чому Ви обрали саме Україну для навчання?

Я приїхав до Академії услід за старшим братом Бшарат Нуманом, який теж отримав освітньо-кваліфікаційний рівень – магістр зовнішньоекономічної діяльності у МАУП,  і вступив до Міжнародного підготовчого інституту МАУП. Мені сподобалося тут  і я залишився, продовживши навчання в Інституті права імені Володимира Великого за спеціальністю „міжнародне право”.

- Якими були перші враження?

Перші дні було дуже складно, я не розумів мови, не розумів людей, а потім звик. Крім того, тут є відчуття свободи і це було нове для мене, оскільки на Батьківщині немає настільки вільного життя, не можна вільно пересуватися, наприклад, бо або заборонено, або стріляють, а тут я можу у будь-який час виходити з дому, тож перші дні мені було незвично спокійно.

  

- Ви пройшли майже всі етапи безперервної освіти, які пропонує МАУП іноземним студентам?

Так я закінчив Міжнародний підготовчий інститут, потім бакалаврат, магістратуру і зараз навчаюся в аспірантурі, тема моєї дисертації „Міжнародні правові засоби врегулювання арабо-ізраїльського конфлікту”.

- Що Вам дає навчання в МАУП – поїдете застосовувати знання на Батьківщину, чи залишитися працювати в Україні?

Я ще не вирішив залишатися чи повертатися, але точно знаю, що хотів би працювати за фахом як міжнародний юрист, наприклад, у структурі нашого Міністерства закордонних справ.

- Підводячи підсумки свого навчання в МАУП, можете назвати плюси і мінуси, які Ви зауважили?

Особливих мінусів я не помітив, а серед плюсів – це якісні знання, зручний і чистий гуртожиток, куди нас заселили відразу після приїзду, розгалужена інфраструктура – на території Академії є все, що потрібно, це дуже зручно. МАУП, як навчальний заклад, всіляко підтримує своїх іноземних студентів на всіх етапах перебування у навчальному закладі, адже іноземцеві не просто адаптуватися в чужій країні.

- А чим Ви зараз займаєтеся крім навчання, є можливість працювати?

Зараз веду діяльність як представник арабських країн у МАУП, скеровую до Академії студентів з арабських країн, оскільки я сам колись став студентом МАУП, тож добре знаю механізм і умови вступу, тож зараз я контрагент.

-         Ви належите до активної молоді і провадите громадську діяльність?

Я входжу до Всезагального союзу палестинських студентів України, у цій організації студенти знайомляться один з одним, діляться інформацією, досвідом, старші студенти допомагають молодшим адаптуватися, орієнтуватися, наприклад, у змінах законодавства. Власне, цей союз покликаний підтримувати нових студентів, щоб вони не відчували себе покинутими, живучи в іншій країні. Союз об’єднав усіх студентів з Палестини, які навчаються в різних містах і ВНЗ України.

-         У вас багато друзів і серед українських студентів, і серед студентів з інших країн, як на Вашу думку, відрізняються українські і палестинські студенти?

-         Так, я помітив суттєву різницю, у деякій мірі це пов’язано з релігійним вихованням. У нас в країні молодь поважає і прислухається до батьків. А в Україні, наскільки я помітив, молоді люди до 18 років, а власне ще діти, можуть чинити що завгодно. Для нашої культури це неприпустимо, молодші поважають досвід і авторитет старших.

Академія всіляко підтримує своїх студентів щодо проведення ними національних свят, це сприяє культурному обміну серед усієї студентської громади МАУП. Українські студенти знайомлять іноземних колег зі своїми народними звичаями, а студенти з інших країн демонструють традиції своїх народів.

- Які свята є обов’язковими для Вас?

Ми відзначаємо два обов’язкових свята: Свято розговляння, арабськоюІд уль-Фітр або  Ураза-байрам, і свято жертвоприношення, арабською  Ід аль-а́дха або Курбан-байрам.

Муаз зі своїми друзями завжди виступає під час таких урочистостей з палестинським народним танцем.

- Захоплення танцем Ви привезли ще з Батьківщини?

- Так, вдома я займався з групами, що вивчали народні танці, а зараз планую організувати гурт тут, щоб гідно виступати на святах. У лютому ж до Академії на наше запрошення приїздить професійний палестинський театр, це також буде цікаво і видовищно.

Поділитися посиланням: