Музична студія

30 Жовтня 2007 11:23

У Міжрегіональній Академії управління персоналом кожен охочий студент, паралельно з навчальним процесом, має змогу у вільний час займатись у спортивних секціях та мистецьких студіях для власного фізичного і духовного розвитку. 

Про особливості заняття музичної студії МАУП, перемоги та плани та майбутнє, розповіла її керівник Анна Забєліч-Кольберт.

Коли та як було створено музичну студію в МАУП?

Мені запропонували організувати музичний ансамбль в Міжрегіональній Академії управління персоналом. Я дуже зацікавилась пропозицією. Коли в жовтні минулого року прийшла до Академії, мене одразу вразило чепурне та самодостатнє студентське містечко в мальовничому куточку Голосіївського району Києва. Одразу зрозуміла, що Академія багата не лише на висококваліфікованих фахівців та викладачів, а й має у своїх лавах достатньо обдарованих і талановитих студентів, охочих розкривати свої здібності та можливості не тільки за обраним фахом, але й у творчості.

Так, в жовтні 2006 року розпочались перші прослуховування бажаючих займатись співом у музичній студії. Сказати чесно, була дещо вражена високим рівнем вокальних даних студентів, та й самі вони також приємно здивувались своїм показникам. На прослуховування, як правило, приходили студенти з музичною освітою, хоча були такі, хто просто мав шалене та непоборне бажання співати.

 У яких фестивалях бере участь ансамбль"Gloria"?

В кінці цього навчального року на "Арт-палітрі", до якого ми дуже ретельно готувалися, в міжрегіональному конкурсі МАУП серед колективів, посіли І місце. Який репертуар ансамблю?

Наш репертуар дуже різноманітний за напрямом та стилем, який підбираємо та утверджуємо усі разом, беручи до уваги рівень концерту та публіку. Від українських народних пісень, обробок сучасних композиторів (колядки і щедрівки: "Ой, сивая зозуленька" К.Стеценка, "Пречиста Діва", "Будьте здорові" з репертуару Піккардійської терції, "Коломийка" Волонтира, "Ой, пряла б я куделицю," О.Кошиця, "Щедрик" М.Леонтовича, "Ой, на Йвана Купала" С.Крижанівського, "Ой, чорна я си чорна", "Чом ти не прийшов" В.Міхновецького) до джазових творів Д.Гершвіна "І got rhythm", Д.Мендела "The shadow of your smile", "Cruella da Vill" та більш класичних творів Р.Емессона "Gloria", К.Орфа "О Fortuna" з "Carmina Burana". Твори виконуємо акапельно та зі супроводом. До нового року почали готуватися щедрівками та колядками, а завершили влітку купальськими. Окрім того, як правило, самі студенти виступають ініціаторами зміни театралізованих костюмів, залежно від твору.

 Чи не важко працювати зі студентами?

Студенти заряджають своєю енергетикою, що забуваєш про усілякі негаразди і працюєш з великою самовіддачею та натхненням, на одному диханні.

 Як вам вдається  молодих і амбітних юнаків та дівчат різного віку, стилю мислення та складу характеру, об’єднати в єдиний дружній колектив?

Усіх їх, різних за віком, складом мислення, світосприйняттям та характером, в єдиний невеликий, але дружній ансамбль " Gloria", об’єднує шалена любов до музики. Окрім того, я намагаюсь створити дружню та веселу атмосферу в колективі, приділити якомога більше уваги кожному студенту та розкрити величезний творчий потенціал, закладений у кожному з них.

Як заняття співом впливає на формування засад гуманності у молоді?

Пісня ще з давніх часів відігравала виховну роль в народі. Саме в пісні і філософія, і гуманність, і зрада та щирі, непідкупні почуття.  

 Як вашим вихованцям у житті допомагає заняття співом?

Я пишаюсь ними, спостерігаючи, як вони швидко розвиваються в музичному плані та більш розкуто спілкуються не тільки між собою, але й на сцені з публікою. Це все за порівняно невеликий час нашої плідної співпраці. Самі ж вони кажуть, що підвищують свою духовну культуру, музика допомагає їм відпочити душею від буденних проблем, відкрити в собі все нові й нові особисті можливості. Я бачу, що вони все більш критично ставляться до свого виконання, самі спонукають мене до вимогливості своїм відношенням до співу. Ми всім ансамблем відвідуємо концерти як аматорських, так і високопрофесійних колективів. Порівнюємо себе з іншими та прагнемо до підвищення свого виконавського рівня.  

Ваші побажання та поради підкорювачам української естради.

Я дуже хочу, щоб ми й далі продовжували рости в творчому плані і не зупинялися на досягнутому, тим паче, що меж для вдосконалення не існує. Адже для творчої людини і колективу загалом, задоволення собою та вже отриманими результатами веде до зупинки у розвитку, настає творча криза. Я вірю, що ми будемо розростатися не тільки кількісно, але й розвиватися якісно і даруватимемо публіці хороші пісні, а студенти із задоволенням та гордістю, через роки,  згадуватимуть про свою участь в ансамблі "Gloria"