Про Академію

Меню

Наночастинки виявилися давнім супутником людини

28 Червня 2016 14:18

Вчені виявили, що люди практично постійно взаємодіють з наночастинками в повсякденному житті.

Відповідна стаття з'явилася в журналі ACS Nano, а її короткий виклад наводиться на сайті Університету Орегона, співробітники якого брали участь в роботі. На думку дослідників, нові результати вказують на передчасність побоювань, що стосуються використання наноматеріалів.Метою дослідження були процеси, що відбуваються на поверхні матеріалів під впливом різних чинників навколишнього середовища - температури, вологості, освітлення та інших. Як виявилося, на поверхні срібних прикрас, проводів і столових приладів постійно відбувається процес утворення наночасток різних розмірів. При цьому, як виявилося, під впливом усіх цих факторів розміри частинок і їх структура постійно змінюються.

З цих результатів учені роблять кілька висновків. Так, по-перше, при вивченні впливу наночастинок на організм, а також створення регулюючого законодавства необхідно враховувати динамічні ефекти (наприклад, зміна розміру). По-друге, аналогічні дані були отримані для міді, тому вчені вважають, що всі метали, що оточують людину, є джерелами наночастинок.

Нарешті, по-третє, дослідники роблять висновок, що наночастинки оточують і оточували людину постійно протягом тривалого періоду історії. З цього, зокрема, випливає, що небезпека подібних об'єктів сильно перебільшена.

18 жовтня 2011 року Євросоюз випустив рекомендації, в яких дав точне визначення "наноматеріалів". Як випливає з документа, цей термін можна застосовувати до матеріалів (природного та штучного походження), які містять частки у вільному вигляді, у вигляді груп або агломератів, як мінімум 50 відсотків з яких має один з лінійних розмірів у межах від 1 до 100 нанометрів. Окремо наголошується, що шматки графену і нанотрубки також слід вважати наноматеріалами (товщина шару графену, наприклад, 91 пикометр).

Поділитися посиланням: