Про Академію

Меню

Нарада директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації м. Києва відбулася у МАУП

17 Лютого 2011 16:55

У вівторок 15 лютого в Академії  відбулась нарада директорів вищих навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації м. Києва в Міжнародному бібліотечно-інформаційному центрі ім. Ярослава Мудрого в читальній залі гуманітарної літератури.

На обговоренні порядку денного були такі теми:

  • Положення про атестацію педагогічних працівників;
  • проект Закону України «Про вищу освіту»;
  • Угода про співробітництво між КМДА та Радою директорів Київського вузівського центру на 2011-2015 рр.

Запрошеними гостями були представники з Міністерства освіти та науки України, Київської міської державної адміністрації та з Департаменту загальної середньої освіти.

На початку наради перед запрошеними директорами виступив проректор з наукової роботиМикола Федорович Головатий. З метою порівняльного та пізнавального досвіду Микола Федорович познайомив присутніх з історією та розвитком Міжрегіональної Академії управління персоналом за її період понад двадцятилітнього існування.

Однією із найголовніших проблем, про яку нагадав проректор  є підготовка спеціалістів сучасними навчальними закладами: „Сьогодні багато державних вузів, на превеликий жаль,  готують безробітних з вищою освітою. Людей, які не мають соціальної гарантії  для першого робочого старту. А що ж тоді говорити про середню ланку навчання, тобто технікуми. На жаль, підготовка не виходить з реальних потреб господарського комплексу, тому планово-розподільча економіка стосовно освіти має дуже суттєве значення на сьогодні”. 

Одним із головних факторів, які впливають на абітурієнта при виборі ВНЗ, - переконаний Микола Федорович, - є організація життя  у навчальному закладі: „Якщо у ВНЗ є виховна робота, нормальний мікроклімат та позитивне спілкування  між викладачами та студентами, тоді дитина прийде вчитися саме в ваш заклад, тому що йдуть не вчитися, йдуть жити тим способом життя, який там організований. А вже через такий спосіб життя пізнають науку та професію. Успіх кожного навчального закладу полягає в тому, щоб створити такі умови для навчання дітей, які б захоплювали їх і надихали на прийняття студентського устрою”.

Микола Федорович відзначив роботу Економіко-правового технікуму при  МАУП на Червонозоряному  проспекті та Дарницького відділення економіко-правового технікуму.

Наприкінці промови проректор наголосив, що потрібно займатися духовним розвитком людини, її відчуттями, визначенням того, хто вона і де вона живе, її місця в цьому суспільстві шляхом виокремлення кожного як особистості з натовпу. Микола Головатий закликав до активної співпраці між навчальними закладами, після чого відбулося обговорення питань, що стояли на порядку денному.