Про Академію

Меню

Наші студенти відвідали майcтер-клас лікаря-психотерапевта Мері Кучухідзе

30 Квітня 2013 12:59

26 квітня студенти  Українсько-Азербайджанського інституту соціальних наук і самоврядування Г.А. Алієва МАУП відвідали майстер-клас з психодіагностики лікаря-психолога Київської міської клінічної психоневрологічної лікарні №1 Мері Вахтангівни Кучухідзе. Мері Вахтангівна – випускниця Національного медичного університету ім. О. О. Богомольця, дипломований лікар-психолог. Працювала у відділенні медичної психології та психотерапії та у відділенні граничних станів за спеціальністю «лікар-психолог». Сьогодні Мері Кучухідзе лікує тайтяжчих хворих у відділенні невідкладної допомоги в КМКПНЛ №1.

Отож, студенти Академії мали змогу отримати цінний досвід: дослідити підводні камені психодіагностики, а також отримати цінні поради про професійно-етичні принципи в роботі психодіагноста, конфіденційність психодіагностичної інформації, забезпечення лікарської таємниці та правила повідомлення результатів тестування.

Психодіагностика – галузь психології, яка вивчає теорію й практику визначення психологічного діагнозу. Вона містить у собі розробку вимог до інструменту вимірювання, конструювання та апробацію методик, розробку правил обстеження, обробки та інтерпретації результатів.

«Діагностична діяльність психолога може бути представлена у вигляді різних етапів процесу обробки інформації, які призводять до прийняття рішення – діагнозу та прогнозу, – наголосила Мері Кучухідзе. – Основні етапи діагностичного процесу зводяться до збору даних у відповідності з задачею, їхньою переробкою, інтерпретацією і, нарешті, винесення рішення (діагноз, прогноз)».

Мері Вахтангівна розповіла про переваги та недоліки психодіагностики, набір тестів, за допомогою яких можна «інструментально» оцінити психічний стан людини: запам‘ятовування 10 слів, таблиці Шульте, тест виключення предметів, класифікація предметів, тест Леонгарда-Шмішека (визначення акцентуації), коротку шкалу оцінки психічного статусу MMSE (MiniMentalStateExamination), тест Векслера, госпітальну шкалу тривоги та депресії, різноманітні проективні методики, а також продемонструвала, як правильно поєднувати та інтерпретувати результати різних тестів, щоб отримати найоб‘єктивнішу оцінку. За словами Мері Вахтагнівни, ці методики – лише незначна частина психодіагностичного арсеналу психолога.

Цінні знання та поради, які студенти отримали на мастер-класі, знадобляться їм у найближчому майбутньому – під час проходження практики.

 

Марина Лавренчук

Поділитися посиланням: