Навчальний дивосвіт

26 Жовтня 2007 15:43

В Україні, вже тривалий час відбуваються суперечливі та складні трансформаційні процеси в економіці, політиці та суспільній свідомості. В процесі демократизації Україна подолала певний відрізок шляху і перебуває на етапі становлення політичних інститутів демократії. Проте конституційне закріплення основних інститутів та принципів демократії - лише один з кроків на шляху демократизації. Сьогодні вкрай необхідна консолідація прогресивних сил, тобто становлення і відтворення національної демократичної політичної практики, моделей та зразків поведінки, характерних для національної демократичної політичної культури, подальше формування та удосконалення різноманітних демократичних структур, звикання людей до життя в умовах демократії.

Нині найактуальнишим завданням, що стоїть перед Україною, як європейською державою, є розвиток мислячого, свідомого та громадянського суспільства, члени якого розуміють, що паралельно із задоволенням матеріальних інтересів слід активно працювати у напрямку пробудження та реалізації духовно-культурних потреб людини. Ці потреби мають розглядатись не у площині розважальної індустрії, шоу-бізнесу та дозвілля. Питання культури, етики, науки, освіти та мистецтва мають бути перенесені до найпріоритетніших напрямків розвитку України. Цінність країни має визначатись рівнем розвитку культури, гуманністю суспільства, соціально-психологічним комфортом. Цінними є знання людини, її внутрішня культура, інтелект, добрий настрій та якість праці. Інтелігенція країни має стати творцем та носієм культури, рушійною силою нової науки, яка відіграє величезну роль в утвердженні шляху України - того єдиного історичного шляху, потенціал якого відповідає духу народу, зумовлюється територіальною визначеністю і може бути реалізований його творчістю.

Якщо головним ресурсом України є людський потенціал, тоді головним для соціально-економічного, політичного і культурного розвитку має бути ідея пріоритету прав і безпечної життєдіяльності людини, що є основою соціального прогресу і стратегічною метою існування всього цивілізованого людства. Сьогоднішня проблема України - це брак сучасно мислячої й соціально відповідальної національної еліти. Україна потребує провідників нації, спроможних піднятися над своїм корисливим інтересом, осягнути фундаментальні тенденції розвитку сучасного світу та запропонувати своєму народу шлях, що веде до майбутнього, а не назад, в "дике" минуле. Саме тому, в Міжрегіональній Академії управління персоналом, було відкрито Український Народний університет, який нині є осередком навчальної діяльності, надає кожному, хто бажає досягнути успіхів в сфері бізнесу, підприємництва та політики, сучасні практичні знання європейського рівня, адже університет працює виключно на  підвищення рівня знань населення, його культурно-освітнього рівня і національної свідомості.

За словами виконавчого директора університету Олени Макеєвої, головним завданням діяльності університету є формуваня та розвиток інтелектуальної еліти країни, мислячого і свідомого громадянина, який розуміє, що сьогодні сучасні знання – це засіб забезпечення світлого майбутнього собі та своїм нащадкам.

„Навчальний процес в Українському Народному університеті здійснюється у формі вечірнього навчання”, - розпочинає свою цікаву та захоплюючу розповідь про унікальний навчальний заклад, аналогів якому поки що немає в Україні, Олена Макеєва,  - „саме така форма, на наш погляд,є найбільш гнучкою і динамічною, адже здатна оперативно реагувати на зміни в суспільному житті і дає змогу опанувати матеріал за порівняно короткий термін в залежності від потреб замовника. З метою ефективного засвоєння матеріалу, враховуючи індивідуальні можливості слухачів, на підставі попереднього рівня їх підготовки навчальний процес організовується, як на основі традиційних лекцій і семінарських занять, так і у формі бесід, загальних дискусій, круглих столів та тренінгів.

Під час навчання слухачі отримують сучасні знання та практичні рекомендації кваліфікованих економістів, юристів, політологів та психологів. Слухачі повністю забезпечуються навчально-методичною літературою, підручниками та посібниками. Після закінчення навчання, яке триває від двох днів (курси-тренінги) до 8 місяців в залежності від обраного факультету, випускники отримують свідоцтво про підвищення кваліфікації державного зразка та сертифікат МАУП, а також неоціненний багаж теоретичних знань та практичних навичок, що дає можливість професійно зростати, просуватися по службі та займати керівні посади”.

З метою активізації навчальної діяльності та формування національної свідомості, високого рівня політичної та правової культури молоді, при Українському Народному університеті створено Дискусійний клуб, засідання якого відбуваються у 20-х числа кожного місяця, куди запрошуються студенти, слухачі УНУ, на яких розглядаються актуальні проблеми минулого сучасного та майбутнього України. На засіданнях клубу обговорювались такі теми: «Витоки слов'янської цивілізації», «Народ живе у слові» , «Націоналізм: виклики сучасності», «Етнопсихологія українців: історія і сучасність», «Правда про бій під Крутами», було проведене спеціальне засідання, присвячене 30-літтю створення Української гельсінської спілки, за участі Героя України Левка Лук'яненка та низки відомих і провідних громадських діячів. В МАУП, з ініціативи УНУ, у квітні цього року, відбувся Всеукраїнський круглий стіл на тему «Система цінностей громадянського суспільства посттоталітарної України: стан та перспективи», у роботі якого взяли участь провідні українські науковці, громадські діячі та студенти і слухачі.

 Також, регулярно проходять практичні семінари для завідувачів відділень Українського Народного університету за безпосередньої участі вищого керівництва Міжрегіональної Академії управління персоналом та її професорсько-викладацького складу, з метою вирішення актуальних питань вдосконалення діяльності відділень у відокремлених структурних підрозділах Академії та підвищення просвітницької ролі університету на вітчизняному ринку освітніх послуг.

„Перший культурно-просвітницький факультет, який включав основи економічних, правових, політичних та психологічних знань, було створено у 2005 році”, - говорить директор УНУ Олена Макеєва, - „Але з часом ми зрозуміли, що людям необхідні знання з певної галузі, що допоможе реалізувати себе на практиці. Тому вирішили працювати над відкриттям нових факультетів. Вивчивши ринок праці, провівши маркетингові дослідження протягом минулого 2006 року ми відкрили 6 нових факультетів: економчний, психологічний, менеджменту, етнополітичний, українознавства, управління суспільним розвитком. Протягом цього 2007 навчального року було відкрито ще 2 нових факультети, муніципального менеджменту та управління персоналом. Підвищення кваліфікації за програмами навчання на факультеті муніципального менеджменту, в університеті, відіграє особливу роль у професіоналізації державної служби та органів місцевого самоврядування, оскільки має декілька переваг: перше, це чітка спрямованість на задоволення конкретних навчальних потреб та професійних інтересів, друге, можливість за відносно короткий термін удосконалити окремі елементи професійної компетенції, третє, розширити та систематизувати знання, підвищити рівень оволодіння вміннями, необхідними для виконання посадових обовязків. До підготовки проведення навчальних курсів залучаються науково-педагогічні та наукові працівники Академії, а також керівники та працівники органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

У підсумку, нині, в Українському Народному університеті діють факультети: антропології, управління суспільним розвитком,
українознавства, культурно-просвітницький, психологічний, етнополітичний,
економічний, інформаційних технологій, менеджменту, управління
персоналом, муніципального менеджменту та менеджменту безпеки. З метою удосконалення рівня знань слухачів, ми нещодавно відкрили короткочасні курси з психолого-управлінського консультування, комп'ютерні та мовні курси. Найбільш популярними факультетами серед слухачів є психологічний, економічний та менеджменту”.

Також варто зазначити, що при університеті діє тренінг-центр „Успіх”, досвідчені фахівці якого організовуть та проводять тренінги на психологічному факультеті та факультеті управління персоналом, щоб допомогти кожному розібратися у складному професійному та особистому житті. Починає працювати «Школа бізнесу та виживання» з проблеми «Як започаткувати ефективний бізнес», а також надається юридична допомога.

„Якщо говорити про динаміку росту контингенту слухачів Українського Народного Університету”, - продовжує далі пані Макеєва, - „то можна простежити тенденцію до зростання: в 2005 році до київського університету вступило 15 осіб, у регіонах ми набрали 349, всього за рік – 355 осіб, в 2006 році до київського УНУ вступило 46 чоловік, в регіонах у структурні відділення університету вступило 265 чоловік, загалом – 309, в цьому навчальному році до Києва  вступило 95 осіб, у регіонах ми набрали 275 чоловік, всього понад 360 слухачів. Також, збільшили кількість наборів до 5 – 6 на рік, по мірі укомплектовування акдемічних груп”.

 В Українському Народному університеті викладають доценти та професори, досвідчені науковці та практики. У різних куточках України, при кожному відокремленому структурному підрозділі МАУП, нині діє відділення Українського Народного університету. Найбільш потужні серед них у Луганську, Львові, Донецьку, Луцьку, Хмельницькому, Сєвєродонецьку, Камянець-Подільському, Вінниці та Горлівці.

Перспективним  завданням Українського Народного університету, за словами виконавчого директора Олени Макеєвої, є впровадження нових факультетів враховуючи потреби ринку праці, співпраця з правничими клініками та юридичними консультаціями з метою підвищення правової свідомості та правової культури суспільства для надання юридичної допомоги незахищеним верствам населення, співпраця з загальноосвітніми навчальними закладами, вищими навчальними закладами з метою підвищення кваліфікації, відкриття музею українства „від Трипілля до сьогодення”, створення при відділеннях УНУ в регіональних підрозділах українознавчих студій, організація школи ораторської майстерності, а також, створення гуртків вивчення історії рідного краю та налагодження контактів, співпраця з органами місцевого самоврядування.

 

 Сьогодні час усвідомити, що в умовах потужної конкуренції та шаленого економічного тиску, інтелектуальна самостійність України – це один з пріоритетів роботи Українського Народного Університету в складі Міжрегіональної Академії управління персоналом, як вищих закладів освіти, що реально займаються проблемами суспільного розвитку України, створенням нових інформаційних продуктів, нагромадженням нових знань та ідей, в ім’я об’єднання українського народу та відродження його слави.

Поділитися посиланням: